Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

ME: Slovenky opäť na čele skupiny o 13. - 18. miesto

SITA|Publikované 13. júl 2007 o 18:14

MISANO ADRIATICO 13. júla (SITA) - Slovenské reprezentantky si na 5. majstrovstvách Európy v plážovej hádzanej v talianskom meste Misano Adriatico (10. - 15. júla 2007) pripísali v skupine o 13. - 18.

miesto prvú prehru. Zverenky trénera Jána Hianika podľahli v piatkovom predpoludňajšom vyrovnanom stretnutí Švédsku 1:2. Prvý polčas sa skončil v prospech severaniek 10:9, rovnakým pomerom vyhrali Slovenky druhú časť hry, no v penaltovom rozstrele boli úspešnejšie opäť súperky (6:3). Plážové hádzanárky SR, pre ktoré je to premiérová účasť na šampionáte, však v popoludňajšom dueli zdolali dovtedajšieho lídra skupiny Grécko 2:1 a opäť sa dostali na čelo tabuľky. Mimoriadne dramatické stretnutie po polčasoch 14:15 a 12:11 opäť vyústilo až do penaltového rozstrelu, v ktorom najtesnejším rozdielom (4:3) uspeli Slovenky. Tie zakončia svoje vystúpenie na ME v sobotu o 12.00 h proti Švajčiarsku. V prípade víťazstvo obsadia v konkurencii 18 družstiev konečné 13. miesto.

Výsledky - piatok - ženy - skupina o 13. - 18. miesto:

Slovensko - Švédsko 1:2 (9:10, 10:9, 3:6)

Rakúsko - Švajčiarsko 1:2

Grécko - Dánsko 2:1

Slovensko - Grécko 2:1 (14:15, 12:11, 4:3)

Švédsko - Rakúsko 1:2

Dánsko - Švajčiarsko 2:0

Poradie: 1. Slovensko 6 bodov (3 víťazstvá/1 prehra), 2. Grécko 6 (3/1), 3. Švédsko 4 (2/2), 4. Dánsko 4 (2/2), 5. Rakúsko 2 (1/3), 6. Švajčiarsko 2 (1/3)