Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

ME: Premiérová účasť Sloveniek

SITA|Publikované 9. júl 2007 o 12:24

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Za účasti 18 tímov v kategórii mužov i žien sa v talianskom meste Misano Adriatico začnú v utorok 5. majstrovstvá Európy v plážovej hádzanej (10. - 15. júla 2007). Premiérová ...

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Za účasti 18 tímov v kategórii mužov i žien sa v talianskom meste Misano Adriatico začnú v utorok 5. majstrovstvá Európy v plážovej hádzanej (10. - 15. júla 2007). Premiérová účasť čaká aj na slovenskú ženskú reprezentáciu, ktorá sa predstaví v základnej C-skupine spolu s Chorvátskom, Tureckom, Ukrajinou, Srbskpm a Dánskom. V nominácii SR figuruje 10 hráčok (všetko z najvyššej domácej súťaže), ktoré bude viesť tréner Ján Hianik. Šesť hádzanárok je z bratislavského ŠKP Štart, po jednej zástupkyni majú v kádri Šaľa, Trenčín, Iuventa Michalovce a Partizánske.

V troch základných skupinách sa hrá systémom každý s každým. Prvé štyri družstvá z každej skupiny postúpia do hlavnej fázy šampionátu, ale aj tímy z 5. a 6. priečky budú ešte hrať o konečné umiestnenie.

Slovenky v úvodný súťažný deň odohrajú dva zápasy - v utorok o 11.00 h nastúpia proti Chorvátsku a o 16.00 h proti Turecku.


Nominácia SR:

Lucia Kusendová, Lenka Sántaiová, Lucia Suchá, Marianna Styková, Mária Globanová, Lucia Súkenníková (všetky ŠKP Štart Bratislava), Petra Gáborová (Slovan Duslo Šaľa), Eva Podhradská (Štart Trenčín), Lenka Krajcárová (Iuventa Michalovce), Katarína Vaverková (Slávia Partizánske)


tréner: Ján Hianik

manažér tímu: Milan Bella

vedúci výpravy: Peter Brunovský


Zloženie skupín v kategórii žien na 5. ME v plážovej hádzanej (10. - 15. 7. 2007):

A-skupina: Nemecko, Maďarsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Macedónsko

B-skupina: Rusko, Nórsko, Bulharsko, Taliansko, Rakúsko, Grécko

C-skupina: Chorvátsko, Turecko, Ukrajina, Srbsko, Dánsko, Slovensko


Súvisiace články