Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Marcel Hossa nosí Rigu v srdci

Marcel Hossa odohral v reprezentácii 106 zápasov, strelil 26 gólov. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|12. jún 2013 o 19:03

Mladší z bratov Hossovcov sa vracia do klubu, v ktorom sa stal najlepším strelcom KHL.

BRATISLAVA. Zatiaľ čo Marián Hossa vstúpil s Chicagom do finálovej série o Stanley Cup, jeho mladší brat Marcel sa už doma v Trenčíne pripravuje na novú sezónu v KHL. Po roku v Leve Praha mení klub.

Nad ponukou nezaváhal

„Po skončení minulého ročníka sa mi ozvali z Dinama Riga, nezaváhal som ani chvíľu,“ povedal 31-ročný krídelník. Podpísal zmluvu na dva roky. „Vraciam sa do známeho prostredia. V mužstve poznám väčšinu hráčov, v Rige mám mnoho priateľov, na hokej chodia zapálení fanúšikovia.“

Marcel Hossa prišiel do hlavného mesta Lotyšska v lete 2008 po skončení kontraktu vo Phoenixe, v NHL odohral za šesť sezón 237 zápasov. V sezóne 2009 - 2010 sa stal v Diname vedenom slovenským trénerom Júliusom Šuplerom s 35 gólmi najlepším strelcom KHL. V Rige si zahral aj predvlani, keď v polovici sezóny musel opustiť Spartak Moskva.

„Pokojné mesto mi vyhovuje, vždy som si tam našiel pohodu. Prirástlo mi k srdcu,“ vravel o sedemstotisícovej Rige.

Dinamo je podobne ako Slovan Bratislava základom reprezentácie. Po nevydarenom minulom ročníku dopĺňajú hráčsky káder, aby sa po ročnej prestávke znova prebojovali do play off.

Do obrany sa vrátil veterán Sandis Ozolinš, prišiel aj Kanaďan Matthew Robinson, útok zatiaľ posilnil Alexander Niživijs. Trénerom je Artis Abolts.

Palce drží bratovi

Pre Marcela Hossu sa minulá sezóna v Leve Praha skončila už začiatkom marca, keď mužstvo vypadlo v prvom kole play off. Odvtedy stihol dovolenku v Amerike a v apríli začal individuálnu prípravu.

„Po nociach som sledoval všetky zápasy Chicaga a keď postúpili do finále, zvažoval som, že pôjdem s rodičmi za bratom,“ vravel. „Ale nakoniec som dal prednosť príprave na sezónu. Potrebujem si ešte doliečiť drobné zranenia, aby som sa 10. júla hlásil v Rige úplne fit.“

Marcel Hossa nemá na finálovú sériu o Stanley Cup favorita.

„Je to zaujímavé, že v súboji o trofej nastúpia proti sebe susedia z ulice a dobrí kamaráti Marián so Zdenom Chárom,“ doplnil.

„Vo finále však kamarátstvo ide nabok, každý vletí do súboja naplno. Palce budem držať Chicagu, kde hrá aj Mišo Handzuš, ale keby sa dalo, titul by som doprial aj Chárovi s českým spoluhráčom Jágrom, s ktorým som prežil tri roky v New York Rangers.“

Súvisiace články