Nielen tretia liga. Erik Jendrišek je opäť aj v reprezentácii Slovenska

Erik Jendrišek.
Erik Jendrišek. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|18. mar 2024 o 14:20

Rodák z Trstenej bude hrať malý futbal.

STARÁ ĽUBOVŇA. Bol to veľký ošiaľ. Bývalý reprezentant Slovenska Erik Jendrišek pred štartom jari ukončil profesionálnu kariéru a posilnil treťoligový klub Stará Ľubovňa Redfox Football Club.

Okrem tretej ligy sa bývalý najlepší strelec ligy rozhodol hrať malý futbal. „Výrazná posila pre reprezentáciu pred EMF EURO 2024,“ informuje zväz malého futbalu.

Slovenská reprezentácia v malom futbale sa stretne počas tohto piatku a soboty v Púchove, kde si opäť rozloží svoj kemp.

Slovenský výber pokračuje v príprave na EMF EURO, ktoré sa uskutoční od 1. do 9. júna v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny v Sarajeve. Počas dvojdňového kempu čakajú hráčov štyri tréningové jednotky.

Jendrišek posilní reprezentáciu

Na zraze sa predstaví aj Erik Jendrišek, ktorý zabojuje o miestenku na EMF EURO 2024. Jendrišek je bývalý futbalový reprezentant, ktorý si pripísal 37 štartov v národnom drese SR, v ktorých zaznamenal štyri presné zásahy.

V sezóne 2005/06 získal titul majstra Slovenska v drese MFK Ružomberok, s ktorým sa tešil aj z víťazstva v Slovenskom pohári. V danej sezóne sa aj stal kráľom strelcov v najvyššej slovenskej futbalovej lige.

V sezóne 2009/2010 sa tešil z víťazstva v 2. Bundeslige s 1. FC Kaiserslautern. O sezónu neskôr triumfoval v Nemeckom pohári s tímom FC Schalke 04.

V Nemecku hrával aj za tímy ako Hannover 96, SC Freiburg a FC Energie Cottbus. Štarty si pripísal aj za tímy Cracovia, Xanthi či Volos.

„Je veľkou cťou byť súčasťou reprezentácie. Malý futbal sledujem už dlhšie a fandil som našim hráčom už počas EMF EURO 2022 v Košiciach.

Možnosť zabojovať o reprezentačnú miestenku je pre mňa veľkou výzvou. Zahral som si už na majstrovstvách sveta 2010 a rád by som si teraz vyskúšal aj európsky šampionát v Sarajeve. Dám do toho všetko,“ uviedol Erik Jendrišek.

Erik Jendrišek sa teší po góle do siete Česka v roku 2009.
Erik Jendrišek sa teší po góle do siete Česka v roku 2009. (Autor: TASR)

Tréner: Nič nemá isté

Okrem zahraničných angažmánov si pripísal štarty v najvyššej slovenskej lige v FC Nitra, AS Trenčín, Spartak Trnava a Tatran Liptovský Mikuláš. Bol taktiež členom slovenskej futbalovej reprezentácie na MS 2010.

„Som rád, že sa podarilo zorganizovať ďalší kemp. Prvý kemp nám poslúžil na to, aby sme si urobili širší obzor o kandidátoch na reprezentačný dres. Aj napriek neúspešným výsledkom sa kemp vydaril a našli sa aj kandidáti na EMF EURO.

Druhý kemp už bude cielenejší na hráčov, ktorý majú reálnu šancu pomýšľať nad miestenkou do Sarajeva. Mrzí ma hlavne neúčasť Adama Bombicza, ktorý sa nemôže zúčastniť pre klubové povinnosti.

Cieľom kempu bude ustálenie a formovanie jednotlivých formácii, keďže času do šampionátu je málo. Musíme zapracovať najmä na organizácii hry a súčinnosti mužstva z pohľadu ako ofenzívy tak aj defenzívy. Taktiež sa musíme pripraviť aj na pravidlo piatich sekúnd pri rozohrávke, ktoré vstúpilo do platnosti.

Erik Jendrišek prejavil ochotu a túžbu hrať malý futbal. Ide o skúseného hráča, ktorého rád na kempe vyskúšam, ale určite nemá miesto isté. Na kempe a v prípravných zápasoch musí ukázať kvalitu a bojovnosť,“ uviedol hlavný tréner Slovenska Peter Barnišin.

Nominácia Slovenska

Brankári: Erik Feriančik (Martin), Martin Kapraľ (Prešov), Stanislav Pella (Košice)

Hráči v poli: Boris Juhás, Dušan Dzíbela, Peter Brestovanský, Martin Antol (všetci Trnava), Peter Blaško, Miroslav Porvazník, Roland Černák (všetci Humenné) Jaroslav Repa, Martin Ďuráči (obaja Trenčín), Martin Jurkemik, Milan Nestorík (obaja Bratislava), Filip Kis, Adam Kuľha (obaja Košice), Rudolf Beliš, Tomáš Mikluš (obaja Prešov), Erik Jendrišek

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Malý futbal»Nielen tretia liga. Erik Jendrišek je opäť aj v reprezentácii Slovenska