Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

LM mužov: Lipták Portland nemusí, inak je spokojný

SITA|Publikované 30. jún 2007 o 10:34

VIEDEŇ 30. júna (SITA) - Vo viedenskej Uniqa Tower sa v piatok večer uskutočnil v rámci slávnostného galavečera aj žreb skupinovej fázy nového ročníka Ligy majstrov v hádzanej mužov ...

VIEDEŇ 30. júna (SITA) - Vo viedenskej Uniqa Tower sa v piatok večer uskutočnil v rámci slávnostného galavečera aj žreb skupinovej fázy nového ročníka Ligy majstrov v hádzanej mužov a žien. Hráči Tatrana Prešov sa dostali do D-skupiny, v ktorej im spoločnosť budú robiť dánsky klub GOG Svendborg TGI Gudme, Portland San Antonio zo Španielska a postupujúci zo zápasu kvalifikačného predkola Italgest Casarano (Tal.) - A1 Bregenz (Rak.).

Úradujúci slovenský majster, ktorý bol pri žrebovaní nasadený v treťom výkonnostnom koši, sa tak rovnako ako vlani Považská Bystrica stretne s Portlandom (nad MŠK vyhral 42:25 a 36:23). Španielsky semifinalista LM v uplynulej sezóne figuroval síce v druhom koši, ale je najväčším favoritom skupiny. Prešovčania by tak teoreticky mohli v boji o druhú postupovú priečku potrápiť dánske Gudme, ktoré patrilo medzi osmičku tímov v prvom koši. Štvrtým účastníkom D-skupiny bude jeden z dvojice rakúsky Bregenz - talianske Casarano, a tak sa pre Tatran reálne javí 3. miesto. "Nemôžem byť nespokojný. Je to moja štvrtá účasť v Lige majstrov a predtým som si vždy preberal potenciálnych súperov. Tentoraz som si pred žrebom nevyberal želaných či neželaných protivníkov a nechal to na osud. V piatok večer som pri čakaní na telefonát majiteľa klubu pána Chmeliara z Viedne nepociťoval veľké napätie. Trochu som sa bál len mužstva zo štvrtého koša, kde sa nám mohol ujsť aj Viborg či Barcelona, čo by bolo z hľadiska atraktivity dobré, ale čo sa týka obsadenia 3. pozície prakticky bez šance. Favoritom skupiny je San Antonio. Portland má veľmi kvalitný tím. Ja ho však nemusím, ale len preto, čo som tam zažil vlani s Považskou Bystricou. Mám na mysli aroganciu a namyslenosť v správaní sa voči nám. Gudme prišlo o piatich hráčov, ktorých však nahradili ďalší traja veľmi dobrí. Ide o popredné európske mužstvo, ale ´hrateľné´, najmä doma. Severská rýchla technická hádzaná mne osobne imponuje, určite to bude pekný dvojzápas. Bregenz, s ktorým mám osobnú skúsenosť spred pár rokov ako tréner Sečoviec, to nebude mať proti Casaranu jednoduché. Za Talianov hrajú traja Rusi, pôsobí tam aj nám dobre známy Radčenko, takže určite to nebude slabé družstvo," uviedol pre agentúru SITA na margo piatkového nočného žrebu tréner Tatrana Martin Lipták.

V prestížnej súťaži sa predstaví tiež viacero Slovákov v službách zahraničných klubov. Francúzsky tím US Ivry s Andrejom Petrom si v A-skupine zmeria sily aj s českým šampiónom Baníkom Karviná, v ktorom pôsobí Július Korňan. Najlepší hádzanár SR za rok 2006 Martin Straňovský a jeho španielsky Ademar Leon čakajú zase zápasy v C-skupine.

V skupinovej fáze sa podľa nového hriaceho systému bojuje o 16 miesteniek (8 x dvaja postupujúci) do hlavnej fázy, kde sa vytvoria štyri štvorčlenné skupiny. Tretie tímy zo všetkých ôsmich skupín budú pokračovať v 4. kole Pohára víťazov pohárov.


Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov 2007/2008 v hádzanej mužov:

A-skupina: US Ivry Handball (Fr.), LUKOIL Dinamo Astrachán (Rus.), HC Baník OKD Karviná (ČR), postupúci z dvojice ABC de Braga-Andebol SAD (Portug.) / FC Barcelona (Šp.)

B-skupina: THW Kiel (Nem.), Montpellier HB (Fr.), Hammarby IF HB (Švéd.), postupujúci HCM Konstanca (Rum.) / KV Sasja HC (Belg.)

C-skupina: Croatia Osiguranje Záhreb (Chorv.), C.BM. Ademar Leon (Šp.), Kadetten Schaffhausen GCZ (Švajč.), postupujúci HC Vardar PRO - Skopje (Maced.) / Pölva Serviti (Est.)

D-skupina: GOG Svendborg TGI Gudme (Dán.), Portland San Antonio (Šp.), Tatran Prešov (SR), postupujúci Italgest Casarano (Tal.) / A1 Bregenz (Rak.)

E-skupina: Čehovski Medvedi (Rus.), HSV Hamburg (Nem.), ZTR Záporožie (Ukr.), postupujúci Viborg HK A/S (Dán.) / Besiktas JK Istanbul (Tur.)

F-skupina: Celje Pivovarna Laško (Slovin.), MKB Veszprém KC (Maď.), VfL Gummersbach (Nem.), postupujúci Panevezio "Viking Malt" (Lit.) / Valur Reykjavík (Isl.)

G-skupina: BM Ciudad Real (Šp.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Interferie Zaglebie Lubin (Poľ.), postupujúci SPE Strovolos (Cyp.) / Drammen HK (Nór. )

H-skupina: Pick Szeged (Maď.), RK Gorenje Velenje (Slovin.), HC Bosna Sarajevo (Bosna a Herceg.), postupujúci RK "Crvena Zvezda" Belehrad (Srb.) / HC Meškov Brest (Biel.)


Program zápasov D-skupiny:

1. kolo (26. - 30. 9. 2007): Casarano/Bregenz - Gudme, Prešov - Portland

2. kolo (3. - 7. 10.): Portland - Casarano/Bregenz, Gudme - Prešov

3. kolo (10. - 14. 10.): Portland - Gudme, Casarano/Bregenz - Prešov

4. kolo (7. - 11. 11.): Casarano/Bregenz - Portland, Prešov - Gudme

5. kolo (14. - 18. 11.): Gudme - Casarano/Bregenz, Portland - Prešov

6. kolo (21. - 25. 11.): Gudme - Portland, Prešov - Casarano/Bregenz


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.