Portugalsko si poradilo s Talianskom v Lige národov aj bez Ronalda

Portugaalčan Andre Silva v súboji s talianskou defenzívou.
Portugaalčan Andre Silva v súboji s talianskou defenzívou. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. sep 2018 o 22:52

Turci predviedli obrat vo Švédsku.

BRATISLAVA. Futbalisti Portugalska zvíťazili v pondelkovom zápase 3. skupiny A-divízie Ligy národov UEFA 2018/2019 nad Talianskom 1:0.

Po bezgólovom prvom polčase strelil jediný gól duelu v 48. minúte domáci Andre Silva, keď presnou strelou zvnútra šestnástky zakončil rýchly protiútok Portugalska.

Momenty zo zápasov Ligy národov: fotogaléria

11.9.2018

Úradujúci majstri Európy nastúpili bez svojho kapitána Cristiana Ronalda, ktorý sa zostal pripravovať vo svojom novom pôsobisku v Juventuse Turín.

Zverenci trénera Fernanda Santosa sa výhrou dostali na čelo tabuľky, Taliani majú spolu s Poľskom na konte po jednom bode.

V stretnutí 2. skupiny B-divízie prehralo Švédsko s Tureckom 2:3.

V drese štvrťfinalistu MS 2018 sa presadili Isaac Thelin a Viktor Claesson, no Švédi o svoj dvojgólový náskok prišli.

Najskôr v drese hostí skorigoval Hakan Calhanoglu a o výhru Turkov sa v úplnom závere postaral dvoma gólmi Emre Akbaba.

Srbsko remizovalo na domácej pôde s Rumunskom v zápase 4. skupiny C-divízie 2:2. Za domácich dal oba góly Aleksandar Mitrovič, za hostí premenil penaltu Nicolae Stanciu a o vyrovnanie sa postaral George Tucudean.

4.Malta20112:41 b
Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Portugalsko si poradilo s Talianskom v Lige národov aj bez Ronalda