Lev zdolal Nižnekamsk 3:1

(Autor: SITA)
TASR|19. jan 2012 o 16:13

Hlavnou postavou štvrtkového zápasu KHL v Čeľabinsku bol hokejový útočník Marcel Hossa.

ČEĽABINSK. Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:1 a prerušili sériu siedmich prehier v rade.

"Levi" rozhodli o triumfe v záverečnom dejstve, keď sa v 58. minúte presadil Bartečko a po ňom spečatil víťazstvo do opustenej bránky hostí Kristek.

Marcel Hossa strelil dva góly

Marcel Hossa sa dvoma gólmi a jednou asistenciou postaral o víťazstvo Dinama Riga 3:2 vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Čeľabinsku.

Slovenský reprezentant najprv v 2. min prihral Ankipansovi na úvodný gól zápasu a potom sa v 40. a 46. min sám presadil.

Mladší zo súrodeneckého dua Hossovcov zaznamenal v aktuálnom ročníku KHL už desať gólov a trinásť asistencii.

V súboji medzi Dinamom Minsk a úradujúcim šampiónom KHL Salavat Julajev Ufa sa z vysokého víťazstva tešili hráči Ufy, keď zdolali hokejistov Dinama 8:4. Prelomová bola druhá tretina, ktorú Ufa vyhrala 5:1.

Svojmu tímu nepomohol gólom ani Slovák Peter Podhradský, na ktorý mu asistoval krajan Jaroslav Obšut. Podhradský si pripísal na konto ešte jednu asistenciu.

ico

KHL, štvrtok:

HC Lev Poprad - Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Netík (Pilář, MEZEI), 58. BARTEČKO (Netík), 59. Kristek - 11. Milovzorov (Mäntylä, CIBÁK). Rozhodovali: Beljajev, Rogačov - Sadovnikov, Micheľ (všetci Rus.), vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4123 divákov.

HC Lev Poprad: Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Hunkes, Štrbák, Lewis, Hellström - Netík, Lundberg, Bartečko - Kristek, Mikúš, Špirko - Huna, Chabada, Sekáč - Novotný, Matai, Fabricius

Neftechimik Nižnekamsk: Tarkki - Mäntylä, Mamašev, Koroljov, Berezin, Rybnickij, Kolesnikov, Ščitov - Pestuško, Archipov, Koroljuk - Milovzorov, Cibák, Osala - Sergejev, Kvaša, Kňazev - Lemtjugov, Polygalov, Žmakin

Od úvodných minút stretnutia bola útočná aktivita na hokejkách hostí, ktorí po strelách Koroljuka, Pestuška, či Lemtjugova preverili pozornosť domáceho gólmana. Ten však inkasoval v 11. minúte, keď strelu Mäntyläho od modrej čiary pred ním tečoval Milovzorov - 0:1.

"Levi" mohli odpovedať o tri minúty neskôr v presilovej hre, ale počas nej vyprodukovali iba jednu strelu z hokejky Netíka. Domáci predovšetkým bránili a pokúšali sa vyrážať do brejkov, s ich zakončeniami hosťujúci brankár nemal väčší problém.

Vstup do druhej tretiny vyšiel domácemu celku, ktorý dokázal zužitkovať početnú výhodu o jedného hráča a v 23. minúte vďaka Netíkovi vyrovnal stav stretnutia - 1:1.

V ďalšom priebehu už hráči spod Tatier nemysleli iba na obranu a útoky sa striedali na oboch stranách. Svojim zvýšeným pohybom si vypýtali dve presilovky, no nedokázali ich pretaviť vo vedúci gól. Hostia mohli odpovedať pri vylúčení Pilařa, napriek pekným kombináciám Laca neprekonali.

V 36. minúte si vytvorila druhá útočná formácia "levov" tlak, strely Špirka, Hunkesa a následné dorážky Mikúša si však nenašli cestu za Tarkkiho chrbát. Na opačnej strane mal gól na hokejke Žmakin, jeho bekhendové zakončenie zastavila pravá žŕdka Lacovej bránky.

Na začiatku tretieho dejstva sa pokračovalo v nasadenom tempe a obidve mužstvá sa pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Hostia zjednodušili hru a zvýšili početnosť streľby od modrej čiary. Obrancovia totiž vyzývali spoluhráčov z útoku na teč alebo prípadnú dorážku.

S pribúdajúcim časom obaja súperi kopili chyby, no tie nedokázali využiť. V 49. minúte zakončoval domáci Kristek, Tarkki jeho strelu dokázal skryť v lapačke.

Nižnekamsk pohrozil strelami Polygalova a Skvašu, stav sa však nezmenil. V 58. minúte vymyslel peknú prihrávku domáci Netík, ktorú zužitkoval kapitán Bartečko - 2:1. Víťazstvo "levov" potvrdil minútu pred koncom strelou do opustenej bránky Kristek.

Tréneri hodnotia:

Radim Rulík, tréner HC Lev Poprad: "Vedeli sme, aký súper na nás čaká. Po zmene trénera v tíme hostí sa mužstvo začalo lepšie hýbať na ľade a majú štyri vyrovnané päťky. Videli sme ich posledný duel s CSKA, ktorý síce prehrali, ale prezentovali sa vynikajúcou hrou. Bol to náročný zápas a súper mal v určitých momentoch lepší pohyb, z čoho pramenili aj jeho šance. Musím povedať, že sme zásluhou Laca nedostali druhý gól a to zohralo kľúčovú úlohu v dnešnom stretnutí. Mali sme aj trochu šťastia, keď Bartečko premenil svoju príležitosť a potvrdili to gólom do prázdnej bránky."

Vladimir Golubovič, tréner Neftechimiku Nižnekamsk: "Blahoželám súperovi k víťazstvu. Páčila sa mi úroveň zápasu, bohužiaľ sme urobili tri chyby a inkasovali dva góly. Bolo vidieť, že sa domáci tím pripravil na dnešný zápas. Chceli sme v Poprade bodovať, no hra bola vyrovnaná a spomínané chyby rozhodli."

ďalšie zápasy:

Barys Astana - Atlant Mytišči 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Jekaterinburg - Petrohrad 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Čeľabinsk - Dinamo Riga 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - Marcel Hossa (Riga) 2+1

CSKA Moskva - Kazaň 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý duel

Dinamo Minsk - Ufa 4:8 (1:1, 1:5, 2:2) - Peter Podhradský 1+1 a Jaroslav Obšut (obaja Minsk) 0+1)