Leicester podľahol Manchestru City, doplatil na nepremenený pokutový kop

Pep Guardiola, tréner manchesterského klubu, mohol mať po stretnutí veľkú radosť. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. máj 2017 o 15:48

Arsenal Londýn vyhral nad Stoke City a za štvrtým Liverpoolom zaostáva o bod.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Leicestru City 2:1 v sobotňajšom stretnutí tridsiateho siedmeho kola najvyššej anglickej súťaže.

Domáci rozhodli v prvom polčase, keď na zásah Davida Silvu a premenený pokutový kop Gabriela Jesusa dokázal odpovedať iba Šindži Okazaki.

Pozrite si, ako Manchester City zdolal vlaňajšieho majstra z Leicestru: fotogaléria

13.5.2017

Po zmene strán siahal lanský majster na bod za remízu, ale Riyad Mahrez nezužitkoval pokutový kop.

Mahrez síce prekonal brankára Willyho Caballera, ale pri pokuse sa pošmykol a hlavný arbiter Robert Madly neuznal gól pre dvojitý dotyk s loptou.

Rozhodca nadstavil sedem minút, no ani počas nich sa už bývalému majstrovi nepodarilo vyrovnať. Domáci sa posunuli na priebežnú tretiu priečku v ligovej tabuľke, Leicester je deviaty.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili na ihrisku Stoke City 4:1. Dvoma gólmi sa blysol Olivier Giroud, po jednom zásahu pridali Mesut Özil a Alexis Sánchez, za domácich na priebežných 1:2 skorigoval Peter Crouch.

Arsenal je v ligovej tabuľke piaty, za štvrtým Liverpoolom zaostáva o bod, Stoke City figuruje na štrnástom mieste.

Premier League - 37. kolo:

Manchester City - Leicester City 2:1 (2:1)

67. Crouch - 42. a 80. Giroud, 55. Özil, 76. Sanchez

Olivier Giroud (v strede) strieľa jeden z gólov svojho tímu.
Olivier Giroud (v strede) strieľa jeden z gólov svojho tímu. (Autor: TASR/AP)

FC Middlesbrough - FC Southampton 1:2 (0:1)
Góly:
72. Bamford - 42. Rodriguez, 57. Redmond

AFC Sunderland - Swansea City 0:2 (0:2)
Góly:
9. Llorente, 45.+2 Naughton

Domov»Futbal»Anglicko»Leicester podľahol Manchestru City, doplatil na nepremenený pokutový kop