Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Opití futbalisti spôsobili autonehodu. Klub ich exemplárne potrestal

Tom Lawrence (vľavo) v drese Walesu. (Autor: TASR)
SITA|5. okt 2019 o 10:39

Lawrence s Bennettom sa tiež postavia pred súd.

DERBY. Anglický druholigový futbalový klub Derby County potrestalo pokutou vo výške šesťtýždňovej mzdy dvojicu svojich hráčov Toma Lawrenca a Masona Bennetta za to, že ešte v druhej polovici septembra spôsobili autonehodu, pričom obaja boli pod vplyvom alkoholu.

Najhoršie však dopadol kapitán County Richard Keogh, ktorý sedel na zadnom sedadle, pri nehode utrpel vážne zranenie kolena a sezóna 2019/2020 sa pre neho predčasne skončila.

Vedenie klubu rozhodlo, že dvojica Lawrence, Bennett tiež musí 80 hodín venovať komunitnej práci, musia v rámci toho absolvovať aj diskusie o rizikách požívania alkoholu.

To však nie je všetko, pretože spomenuté duo sa musí postaviť aj pred súd, termín pojednávania vytýčili na 15. októbra.

Incident sa udial v čase, keď hráči smerovali domov po spoločnej tímovej večeri, ktorej predmetom bola aj diskusia o smerovaní klubu. Spomenuté trio v popíjaní pokračovalo po klubovej akcii a dostali sa do poriadneho maléru.

Tom Lawrence sa pritom len niekoľko dní pred súdom predstaví na Slovensku, tréner Ryan Giggs ho totiž nominoval na októbrové súboje reprezentácie Walesu v kvalifikácii ME 2020 proti Slovensku (10. októbra v Trnave) a Chorvátsku (13. októbra v Cardiffe).

Súvisiace články