Lakers ukončili sériu štyroch prehier

(Autor: SITA/AP)
TASR|15. dec 2012 o 08:46

Basketbalisti Los Angeles po štyroch prehrách ochutnali v NBA pocit z víťazstva, keď vyhrali najmä efektívnej tretej štvrtine na palubovke Washingtonu Wizards 102:96.

NEW YORK. Mužstvo z hlavného mesta tak aktuálne zostáva najhorším tímom v tabuľke zámorskej profisúťaži.

Strelcom zápasu vo Washingtone bol Kobe Bryant, víťazom pomohol 30 bodmi, hoci minul plných 20 pokusov. Hviezdny krídelník dodal i sedem doskokov a sedem asistencií. Produktívnejší bol náhradník Jodie Meeks ako autor 24 bodov.

Wizards mali hneď päť dvojciferných strelcov, medzi ktorými dominoval náhradník Cartier Martin s 21 bodmi. Na 17 bodoch sa stretli Nené a Martell Webster, Kevin Séraphin zaznamenal 16 bodov a Jordan Crawford, ktorý atypicky nastúpil na rozohrávke, nazbieral 11 bodov.

Indiana Pacers zvíťazila nad Philadelphiou 76ers 95:85, pričom v drese domácich sa prezentoval Paul George 28 bodmi a jeho kolega Roy Hibbert odohral najlepší zápas v kariére. George dal 14 bodov počas tretej štvrtiny, v ktorej domáci privodili zvrat. Hibbert nazbieral 19 bodov a 13 doskokov.

Philadelphia hrala bez rozohrávača Jrue Holidaya, ktorý má problémy s ľavým chodidlom. vo farbách 76ers dal Evan Turner 20 bodov a náhradník Spencer Hawes 18.

Toronto - Dallas 95:74,

Washington - LA Lakers 96:102,

Indiana - Philadelphia 95:85,

Orlando - Golden State 99:85,

Brooklyn - Detroit 107:105 pp,

Cleveland - Milwaukee 86:90,

New Orleans - Minnesota 102:113,

Houston - Boston 101:89,