Futbalisti Realu Madrid remizovali v mestskom derby s Atleticom Madrid.
Futbalisti Realu Madrid remizovali v mestskom derby s Atleticom Madrid. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. apr 2018 o 14:30

Futbalisti Levante zvíťazili nad Las Palmasom 2:1.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid remizovali v nedeľňajšom mestskom derby v 31. kole španielskej ligy s Atleticom Madrid 1:1.

Na svojho rivala tak naďalej strácajú štyri body, za lídrom FC Barcelona zaostávajú už o 15. Na tretiu pozíciu medzi Atletico a Real sa dostala Valencia, ktorá zdolala Espanyol 1:0 a pripísala si piaty triumf v sérii.

Góly na štadióne Santiaga Bernabeua pred takmer 80-tisíc divákmi padli až v druhom polčase.

Najskôr sa v 53. minúte presadil najlepší strelec domácich Cristiano Ronaldo, ktorý presným volejom zakončil center Garetha Balea z ľavej strany.

Už o štyri minúty neskôr ale vyrovnal Antoine Griezmann, keď zakončil do odkrytej bránky po predchádzajúcom zákroku brankára Keylora Navasa pred Vitolom.

Real napriek streleckej prevahe už druhý gól nepridal a body sa tak delili.