Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ľ. Popluhárovi v kvalifikácii k dispozícii aj Michalovčanky

SITA|Publikované 23. okt 2007 o 11:45

MICHALOVCE 23. októbra (SITA) - Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Ľubomír Popluhár bude môcť v I. fáze kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku počítať aj s hráčkami Iuventy Michalovce.

Vedenie úradujúceho šampióna SR síce v uplynulých dňoch odmietalo uvoľňovať svoje hráčky (išlo o problém náhrady ich platu počas reprezentačných akcií), ale v závere minulého týždňa sa v tejto súvislosti pohli veci dobrým smerom. "Správna rada klubu uplynulý piatok prijala stanovisko, že uvoľní hráčky na všetky akcie súvisiace s turnajom I. fázy kvalifikácie, ktorý sa uskutoční na prelome novembra a decembra v Michalovciach. Počas dní, keď budú hráčky k dispozícii reprezentácii, im mzdu bude hradiť klub. Zároveň žiadame, aby prišlo medzi Slovenským zväzom hádzanej a Iuventou k rokovaniu, na ktorom by sa dohodli pravidlá ďalšieho účinkovania hráčok v národnom tíme a predišlo sa takýmto nedorozumeniam. Dohoda musí byť nielen s naším, ale so všetkými slovenskými klubmi," informoval agentúru SITA manažér Iuventy Ladislav Cmár.

Slovenky čaká od 20. novembra v Michalovciach sústredenie pred turnajom 2. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2008, na ktorom budú v termíne 27. novembra - 2. decembra 2007 bojovať o účasť v play off v konkurencii Portugalska, Čiernej Hory, Azerbajdžanu a Švajčiarska. Ešte pred kvalifikáciou odohrajú vo štvrtok 22. a v piatok 23. 11. dve priateľské stretnutia s Litvou.


Súvisiace články