Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kýhos sa dohodol ústne so Slovanom

Vladimír Kýhos má za sebou úspešné pôsobenie v Komete Brno. (Autor: Michal Šula - iDnes.cz)
SITA|Publikované 18. jún 2015 o 06:52

V prípade, že by sa Slovanu nepodarilo dotiahnuť účasť v KHL, tak to nepodpíšem, povedal český tréner.

BRATISLAVA. Dohoda medzi hokejovým Slovanom Bratislava a trénerom Vladimírom Kýhosom je na spadnutie, bývalý kouč Litvínova, Karlových Varov či Komety Brno už má zmluvu na stole a po návrate z dovolenky ju podpíše.

"Ešte som ju nepodpísal, ale je pravda, že o nej rokujeme. Mám ju na stole a v podstate sme dohodnutí. Športový manažér belasých Oldřich Štefl mi povedal, že je to na spadnutie a pokojne môžem ísť na dovolenku, aby som potom stihol prípravu, ktorá sa oficiálne začne 1. júla. Tak som sa rýchlo pobalil a odletel do Grécka. Vrátim sa na budúci týždeň," povedal v rozhovore pre denník Plus jeden deň Vladimír Kýhos.

Trénovať bude iba, ak bude klub v KHL

Kouč rokoval s Bratislavčanmi iba o zmluve pre KHL. Rozhovory sa uskutočnili v čase, keď ešte nebola potvrdená účasť Slovana v ruskej nadnárodnej súťaži a existovala aj možnosť pôsobenia v slovenskej extralige.

"O extralige sme sa nebavili. Pán Štefl vtipne poznamenal, že extraligu môže trénovať hocijaký bača. Keď sa vrátim, mali by sme to spečatiť podpisom. V prípade, že by sa Slovanu nepodarilo dotiahnuť účasť v KHL, tak to nepodpíšem," doplnil pre Plus jeden deň Kýhos, ktorý si chce za asistenta vybrať Martina Pešouta. Druhý asistent by bol z tábora Slovana.

Sám si chce vytipovať hráčov

Bratislavský tím by mal začať s prípravou na novú sezónu 1. júla. Otvorí ju netradične v Brne, keďže na vlastnom štadióne v tom čase nebude mať pre stolnotenisový šampionát ešte ľad.

"Hneď po mojom príchode začneme pracovať aj na tvorbe tímu. Chcem si vybrať takých hráčov, aby sme vytvorili dobrú partiu a navyše takých, ktorí typologicky zapadajú do mužstva. Aby sme neboli v súťaži len do počtu, ale aj niečo dosiahli a potešili fanúšikov," dodal pre Plus jeden deň Vladimír Kýhos.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.