Portugalsko vyhralo v Luxembursku a postúpilo na šampionát

Bruno Fernandes strieľa úvodný gól Portugalska v Luxembursku.
Bruno Fernandes strieľa úvodný gól Portugalska v Luxembursku. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. nov 2019 o 17:10

Portugalčania nazbierali o tri body viac než tretí Srbi, lídrom skupinu je Ukrajina.

BRATISLAVA. Futbalisti Portugalska postúpili na budúcoročné majstrovstvá Európy.

Šampióni "starého" kontinentu v záverečnom kvalifikačnom dueli zdolali hráčov Luxemburska 2:0.

Zverenci Fernanda Santosa sa však dlho trápili a až v 39. min ich poslal do vedenia hráč Sportingu Lisabon Bruno Fernandes.

Favorit zápasu definitívne zlomil futbalového trpaslíka až štyri minúty pred koncom stretnutia, keď stanovil konečnú podobu výsledku hviezdny Cristiano Ronaldo.

Ukrajina si v Srbsku udržala neporaziteľnosť

Portugalčania napokon nazbierali v ôsmich zápasoch o tri body viac než tretí Srbi.

Balkánci totiž nezvládli svoj záverečný zápas, keď s Ukrajinou iba remizovali 2:2.

Na vedúci gól Dušana Tadiča odpovedal v 33. min Roman Jaremčuk, ale po zmene strán znova posunul domácich do vedenia Aleksandar Mitrovič.

Zdalo sa, že jeho gól bude víťazným, ale v tretej minúte nadstaveného času vyrovnal striedajúci Artem Besiedin.

Čechom strelil gól Božikov

V záverečných dueloch A-skupiny sa zrodil jednoznačný triumf Anglicka nad Kosovom 4:0 a tiež premiérové kvalifikačné víťazstvo Bulharska.

Zverenci Georgiho Dermendzhieva v domácom prostredí zdolali Čechov 1:0, ktorí si vo štvrtok zaistili postup tesným triumfom nad Kosovčanmi.

V Sofii sa o jediný gól stretnutia postaral obranca Slovana Bratislava Vasil Božikov, ktorý v 56. min presne hlavičkoval po priamom kope Kirila Despodova.

Albáncom nevyšla premiéra na novom štadióne

Víťazom kvalifikačnej H-skupiny sa stali reprezentanti Francúzska. Úradujúci majstri sveta vo svojom záverečnom vystúpení zdolali Albánsko 2:0, keď sa ešte v prvom dejstve strelecky presadili Corentin Tolisso a Antoine Griezmann.

Zaujímavosťou je, že išlo o vôbec prvý zápas na novučičkom Air Albania Stadium s kapacitou 22 500 divákov.

V nedeľu potvrdili úlohu favorita aj Turci, ktorí rovnako 2:0 vyhrali v Andorre a v poslednom zápase skupiny si hráči Islandu poradili s Moldavskom pomerom 2:1.