Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kuťka končí pri ženskej reprezentácii SR

SITA|Publikované 16. máj 2007 o 10:52

BRATISLAVA 16. mája (SITA) - Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárok Tomáš Kuťka končí vo svojej funkcii, ktorú bude zastávať do vypršania platnosti súčasného kontraktu, teda do 30. júna 2007. Vedenie ...

BRATISLAVA 16. mája (SITA) - Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárok Tomáš Kuťka končí vo svojej funkcii, ktorú bude zastávať do vypršania platnosti súčasného kontraktu, teda do 30. júna 2007. Vedenie Slovenského zväzu hádzanej (SZH) totiž neprejavilo záujem o ďalšiu spoluprácu s 57-ročným skúseným kormidelníkom. Prezident SZH Pavol Derfényi dal v tomto duchu návrh reprezentačnej komisii, ktorá potom neodporučila správnej rade zväzu predĺžiť zmluvu s Tomášom Kuťkom.

"Výsledky reprezentačného družstva žien, ako aj skutočnosť, že trénerovi sa nepodarilo nadchnúť najlepšie hráčky, aby hrávali za národný tím, nedávajú záruku zlepšenia práce v budúcnosti," vysvetlil pre agentúru SITA utorkové rozhodnutie správnej rady prezident SZH.

Nástupca Kuťku, ktorý viedol hádzanárky SR v rokoch 1999 - 2001 a 2005 - 2007, zatiaľ nie je známy. "SZH má snahu dať príležitosť mladým trénerom. Na mená sa ma zatiaľ nepýtajte, s potenciálnymi kandidátmi sa musím najskôr pozhovárať. Otázku nového kormidelníka však chceme vyriešiť do dvoch mesiacov," dodal na záver P. Derfényi.


Súvisiace články