Kuriózny vlastný gól pomohol Ludogorcu k bulharskému titulu

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|25. máj 2013 o 21:55

Finančný riaditeľ Levski Sofia po zápase skolaboval a bol prevezený do nemocnice.

SOFIA. Futbalisti Ludogorca obhájili titul majstra Bulharska, keď v záverečnom ligovom kole zdolali vypadávajúcu Montanu 3:0.

K titulu im však pomohol ich konkurent Levski Sofia, ktorý v mestskom derby viedol nad Slaviou Sofia 1:0.

Šestnásť minút pred koncom zápasu však kurióznym vlastným gólom vyrovnal obranca Dimitar Vezalov, ktorý z asi siedmich metrov poslal loptu do vlastnej bránky, pričom v tom momente v jeho blízkosti nebol žiadny z hráčov súpera.

Niekoľko minút po záverečnom hvizde generálny riaditeľ Levski Sofia Ivo Tonev vyhlásil, že chce odstúpiť z funkcie. Finančný riaditeľ sofijského klubu po zápase skolaboval a bol prevezený do nemocnice.

"Cítim obrovské sklamanie. Mali sme streliť dva-tri góly. Je to veľmi bolestivé," povedal po zápase podľa agentúry Reuters tréner Levski Sofia Nikolaj Mitov.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kuriózny vlastný gól pomohol Ludogorcu k bulharskému titulu