Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Krasokorčuľovanie: Macypura postúpil do voľných jázd

Po krátkom programe vedie prekvapujúco Kanaďan Jeffrey Buttle (Autor: TASR)
SITA|Publikované 21. mar 2008 o 17:00

GÖTEBORG 21. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Igor Macypura sa druhýkrát v kariére prebojoval do finálových voľných jázd medzi 24 najlepších, keď v piatkovom krátkom programe na majstrovstvách sveta ...

GÖTEBORG 21. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Igor Macypura sa druhýkrát v kariére prebojoval do finálových voľných jázd medzi 24 najlepších, keď v piatkovom krátkom programe na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní vo švédskom Göteborgu obsadil 19. miesto. Za svoju jazdu na hudbu Street Passions od Didulja dostal 22-ročný člen ŠKP Bratislava 61,19 bodu, čím za svojím osobným maximom z vlaňajšieho šampionátu zaostal o 6 stotín. Na rozdiel od januárového európskeho šampionátu v Záhrebe sa vyhol vážnejšej chybe a nenechal sa psychicky rozhádzať. Bez väčších problémov skočil trojitého axelpauzena, kombináciu i trojitého lutza. Pri treťom štarte na MS môže Macypura dosiahnuť svoje najlepšie umiestnenie v kariére, vlani obsadil 21. pozíciu.

V konkurencii 46 krasokorčuliarov vedie po krátkom programe trochu prekvapujúco Kanaďan Jeffrey Buttle, ktorý dostal 82,10 bodu. Vo výbornom krátkom programe prevyšoval svojich konkurentov najmä technickou náročnosťou jednotlivých prvkov. Dvadsaťpäťročný Kanaďan útočí na svoju druhú medailu z MS v kariére. Z druhého miesta vstúpi do voľných jázd Američan Johnny Weir, tretí je zatiaľ Japonec Daisuke Takahaši, ktorý je najväčším favoritom na zisk titulu.

Súťaž mužov, ktorá v Göteborgu vyvrcholí v sobotu popoludní, je veľmi vyrovnaná. Šancu na titul majú šiesti korčuliari, ktorých delia veľmi tesné rozdiely. Obhajca prvenstva Brian Joubert z Francúzska, ktorý sa pri svojej jazde dvakrát dotkol ľadu a je zatiaľ šiesty, stráca na lídra Buttla necelých 5 bodov. Majstrovi Európy Tomášovi Vernerovi patrí po krátkom programe 4. priečka.


Výsledky - majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní v Göteborgu:

Muži - poradie po krátkom programe: 1. Jeffrey Buttle (Kan.) 82,10 bodu, 2. Johnny Weir (USA) 80,79, 3. Daisuke Takahaši (Jap.) 80,40, 4. Tomáš Verner (ČR) 79,87, 5. Stephane Lambiel (Švajč.) 79,12, 6. Brian Joubert (Fr.) 77,75, 7. Patrik Chan (Kan.) 72,81, 8. Takahiko Kozuka (Jap.) 70,91, … 19. Igor Macypura (SR) 61,19


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.