Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Kozák očakáva oveľa ťažší zápas: Sám som zvedavý

(Autor: TASR)
Pavol Spál, SITA|9. sep 2013 o 19:35

Také silné mužstvo, ako je Bosna a Hercegovina, len ťažko dvakrát zdolať v priebehu piatich dní, tvrdí tréner Slovákov Kozák.

Agentúrny text sme nahradili autorským článkom SME o 20.37.

BRATISLAVA. Líder skupiny z Bosny a Hercegoviny dostal od Slovákov naposledy lekciu. Zrejme sa poučí a v utorok bude vystupovať viac takticky.

Tréner Bosny Safet Sušič, ktorý mal pred prvým zápasom skôr silácke reči, pred odvetou skrotol: „Moji hráči sú deprimovaní. Musia hrať na hranici svojich možností,“ vravel. Aj to môže byť súčasť taktiky.

„K súboju pristúpia inak. Možno nebudú až takí sebavedomí, ako boli doma a aj ich výkon môže byť trochu iný,“ prognózuje krídelník Slovákov Stanislav Šesták.

„Sú to profesionáli, mali dostatok času rozobrať si predchádzajúce stretnutie a pripraviť sa. Čakám oveľa ťažší duel ako v Bosne,“ vravel tréner Ján Kozák.

Bosna, ktorá je vo svetovom rebríčku takmer o päťdesiat miest pred Slovákmi (62.), je i v utorok jasným favoritom. Má k dispozícii najproduktívnejší útok skupiny.

„Už sa videli na prvom mieste v skupine, teraz sú s bodmi zarovno s Grékmi, takže určite budú hrať na víťazstvo.“

Zápas sa začína o 20.15 v Žiline, vysiela ho Dajto.

Tabuľka G-skupiny:

1. Bosna a Hercegovina 7 5 1 1 23:4 16
2. Grécko 7 5 1 1 8:4 16
3. Slovensko 7 3 3 1 8:5 12
4. Lotyšsko 7 2 1 4 8:15 7
5. Litva 7 1 2 4 5:10 5
6. Lichtenštajnsko 7 0 2 5 3:17 2

Taktika bude podobná

Šesták tvrdí, že jeho tím sa nemá kam ponáhľať. „Taktika bude rovnaká ako v Bosne, aby sme neinkasovali, aby sme čo najdlhšie držali remízový stav a potom sa dostali do kontier. To nám môže vyjsť aj doma.“

Očakáva sa, že Kozák pošle rovnakú zostavu ako v úspešnom zápase. Slovenský tréner však môže prekvapiť. Otázny môže byť zdravotný stav i štart tvorcu hry Mareka Hamšíka.

„Nesmieme víťazstvo v Bosne preceniť. Budeme sa biť až do konca,“ tvrdil brankár Ján Mucha.

Slovákom sa v Žiline nedarí zvíťaziť už štyri roky. Prehrali s Čile, Nórskom, Arménskom i Ruskom či remizovali s Írskom a Litvou. „Verím, že to už zlomíme,“ tvrdil Šesták.

Bosniaci budú mať zrejme v prevahu v držaní lopty, ale i na tribúnach. „Hráči to ťažko ovplyvnia. Iste, doma by sme radšej hrali pred našimi fanúšikmi, vytvorili by nám domáce prostredie. Ale zase na druhej strane je lepší plný štadión ako prázdny či poloprázdny. Aj keď posledným výkonom by sme ich zrejme privítali na plnom štadióne,“ tvrdí pravý obranca Slovákov Peter Pekarík.

„Osobne si želám, aby štadión bol vypredaný, či už to budú Bosniaci, alebo naši, pretože potom má ten zápas úplne iné čaro,“ vravel Adam Nemec, ktorý zrejme opäť nastúpi na hrote útoku.

"Vieme, že to bude ťažké. Sám som zvedavý, ako hráči zvládnu takéto náročné dvojstretnutie. Uvidíme, ako to dopadne," prezradil Kozák.

Na prevahu sú zvyknutí

„To, že budeme mať prevahu v hľadisku a hrať ako doma, sme zvyknutí. Som hrdý na našich fanúšikov za to, že všade, kam pricestujeme, máme domáce prostredie,“ vravel stopér Bosniakov Emir Spahič.

Slováci nastúpia s čiernymi páskami na rukávoch na pamiatku Mareka Špilára, ktorý v sobotu spáchal samovraždu. Bývalého reprezentanta si uctia aj minútou ticha.

Zvyšný program skupiny G:

utorok 10. septembra:

  • 17.30 Litva - Lichtenštajnsko
  • 20.15 Slovensko - Bosna a Hercegovina
  • 20.45 Grécko - Lotyšsko

piatok 11. októbra:

  • Grécko - Slovensko
  • Bosna - Lichtenštajsko
  • Litva - Lotyšsko

utorok 15. októbra:

  • Litva - Bosna
  • Grécko - Lichtenštajsko
  • Lotyšsko - Slovensko

Súvisiace články