Košické basketbalistky opäť získali titul

SITA|25. apr 2009 o 20:15

Basketbalistky Maximy Broker Košice si vybojovali v sobotu už svoj šiesty titul majsteriek Slovenska, keď v domácej Infinity aréne zdolali svojho tradičného rivala MBK Ružomberok.

KOŠICE. Basketbalistky Maximy Broker Košice si vybojovali v sobotu už svoj šiesty titul majsteriek Slovenska, keď v domácej Infinity aréne zdolali svojho tradičného rivala MBK Ružomberok hladko 89:43 a podobne ako pred rokom triumfovali vo finálovej sérii 3:0.

Nadvláda Košičaniek v slovenskom ženskom basketbale tak trvá bez prerušenia už od roku 2004, keď zosadili z trónu dovtedy neporazený Ružomberok.

Od úvodu nebolo pochýb, kto bude udávať tón v zápase. V 3. min po druhej trojke domácich bol stav 6:0 a aj v ďalšej časti dominovali Košičanky, ktoré v 12. min po trojbodovom koši Kraayeveldovej vyhrávali už 35:12. Hoci v predposlednej minúte prvého polčasu po trojke Grešnerovej bol stav 43:29, po zmene strán najmä v tretej štvrtine dominovali domáce basketbalistky, ktoré zápas bez problémov doviedli do víťazného konca.

Extraliga žien - finále, 3. zápas

Maxima Broker Košice - MBK Ružomberok 89:43 (30:11, 16:20, 24:3, 19:9) - konečný výsledok série: 3:0, hráčky MB Košice sa stali majsterkami SR v sezóne 2008/09.

Zostava a body Košíc: Hricková 21, Lawlessová 20, Kraayeveldová 16, Čarnoká 10, Minčíková 2 (Spencerová 13, Jalčová 5, Kováčová 2, Salkausková 0).

Zostava a body Ružomberka: Podešvová 13, Kupčíková 4, Aľoškinová 4, Grešnerová 3, Chapdelainová 3 (Lukačovičová 8, Šimkuľáková 6, Chabadová 2, Černáková 0).

TH: 23/22 - 12/8, fauly: 13 - 22, trojky: 9 - 5, rozhodovali: Sudek, Pipíška a Karniš, 1200 divákov.

Povedali po zápase:

Štefan Svitek (tréner MB Košice): "Rozhodujúce bolo, že sme v prvej štvrtine nastúpili koncentrovane a až na druhú štvrtinu sme pozorne bránili. Myslím si, že konečný výsledok hovorí za všetko."

Anton Panis (tréner MBK Ružomberok): "Pripadalo mi, ako by moje zverenkyne neboli ani na stretnutí. Som z ich výkonu sklamaní najmä po tom, čo som bol na nich po prvých dvoch zápasoch série hrdý. Košičankám blahoželám k úspechu, je plne zaslúžený. Nás ešte čaká veľa práce."