Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spilar sa vracia do Košíc, získali ho výmenou za Koyša

Gabriel Spilar už v minulosti góly za Košice strieľal. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 25. nov 2017 o 10:17

HC Košice pristúpili k hráčskej výmene s Liptovským Mikulášom.

KOŠICE. Tipsportligové hokejové kluby HC Košice a MHK 32 Liptovský Mikuláš sa dohodli na výmene svojich krídelníkov. Košičania poslali na Liptov Patrika Koyša, opačným smerom putoval skúsený Gabriel Spilar.

Ako v sobotu informovala webstránka HC Košice, dohodu uzavreli kluby na zatiaľ nešpecifikované obdobie. Obe mužstvá od nej očakávajú predovšetkým nový herný impulz pre svojich hráčov v plne rozbehnutej sezóne.

Naša organizácia urobí všetko pre to, aby sa na Slovensku rozvíjali talenty bez ohľadu na značku, ktorú aktuálne reprezentujú.


Rastislav Rusič, výkonný riaditeľ HC Košice

"Som si istý, že aj toto je jedna z ciest, ako posúvať nielen hokej. Šport má vyššie poslanie, než sú výsledky jednotlivých zápolení. Osobne si veľmi cením, že sme s Liptákmi našli spôsob, ako tento zmysel naplniť aj v takomto prípade," povedal pre klubový web výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.

"Obaja hokejisti nás po vzájomných rozhovoroch presvedčili, že nový impulz potrebujú, a ak toto je alternatíva, naša organizácia urobí všetko pre to, aby sa na Slovensku rozvíjali talenty bez ohľadu na značku, ktorú aktuálne reprezentujú. Patrikovi aj Gabovi želám, aby nový impulz dokázali zužitkovať najmä k svojej spokojnosti, potom budeme spokojní všetci," dodal Rusič.

Dvadsaťdvaročný Koyš odohral v tejto sezóne za Košice šestnásť zápasov, v ktorých si pripísal deväť bodov za gól a osem asistencií.

O štrnásť rokov starší Spilar sa vracia do dobre známeho prostredia. V Košiciach sa narodil a hral už počas niekoľkých období.

S mužstvom získal dva majstrovské tituly (2014, 2015). V aktuálnom ročníku nazbieral v drese Liptovského Mikuláša sedem bodov (3+4) v 23 dueloch.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.