Koronavírus na Africkom pohári národov. Chytať bude hráč z poľa, tím nemá brankára

Brankár Komor Salim Ben Boina. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jan 2022 o 11:08

Chytať bude musieť hráč z poľa.

DOUALA. Komory nastúpia v pondelňajšom osemfinálovom dueli Afrického pohára národov v Kamerune proti domácim futbalistom bez brankára. Chytať tak bude musieť niektorý z hráčov do poľa.

Ako uviedol generálny manažér reprezentácie ostrovného štátu nachádzajúceho sa v Indickom oceáne El Hadad Himidi, duo gólmanov, Moyadha Ousseiniho a Aliho Ahamadu, vyradil z hry pozitívny test na ochorenie COVID-19, a tretí gólman na súpiske pre kontinentálny šampionát Salim Ben Boina je zranený.

V komorskej výprave na APN malo pozitívny test na koronavírus až 12 členov vrátane siedmich hráčov a trénera Amira Abdoua.

"Snažíme sa s tým vysporiadať najlepšie, ako vieme. Bez trénera, niektorých dôležitých hráčov a brankárov sme však v dosť zložitej situácii," poznamenal Himidi.

Komory odohrali premiérový reprezentačný duel v roku 1979 a až do roku 2016 nemali na konte ani jeden víťazný zápas v kvalifikácii Afrického pohára národov alebo majstrovstiev sveta. Do vyraďovacej fázy kontinentálneho šampionátu v Kamerune sa prebojovali vďaka víťazstvu nad Ghanou (3:2) v záverečnom vystúpení C-skupiny.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: