Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Kozák mal pravdu. Zabudnime na Vrbu i Weissa

Juraj Berzedi. (Autor: SME)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|13. nov 2020 o 09:21

Zmení sa prívlastok dočasný na trvalý?

Bola to tlačová konferencia, ktorá traumatizovala slovenský futbal. Keď sa Ján Kozák starší pred viac ako dvoma rokmi lúčil s pozíciou reprezentačného trénera, pri poslednom vystúpení šíril oheň a síru.

Povedal to, čo mal na jazyku.

V niečom prestrelil, v inom mal pravdu. Prezidentovi futbalového zväzu Jánovi Kováčikovi vtedy odporučil, aby za jeho nástupcu na lavičke reprezentácie vybral Štefana Tarkoviča, ktorý bol dlhoročným asistentom Kozáka.

Baráž o EURO 2020: TOP momenty zo zápasu Severné Írsko - Slovensko: fotogaléria

13.11.2020

Šéf slovenského futbalu si však vybral Pavla Hapala, ktorý bol úspešný pri reprezentácii do 21 rokov. A na prvý pohľad sa to zdalo ako logické riešenie.

Generačnú výmenu Kozák prvýkrát spomenul po prehratom osemfinále proti Nemecku na majstrovstvách Európy 2016. Zvyšné dva roky ju robil len decentne.

Naopak, Hapal to zobral zhurta.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články