Radosť hráčov Avandgardu Omsk. Ilustračné foto
Radosť hráčov Avandgardu Omsk. Ilustračné foto (Autor: TASR/Martin Baumann)
SITA|8. apr 2019 o 20:48

Druhý finalista vzíde z dvojice CSKA Moskva - SKA Petrohrad.

OMSK. Hráči Avangardu Omsk sa stali víťazmi Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy a zahrajú si o prestížny Gagarinov pohár.

V šiestom súboji semifinále play-off Omsk zvíťazil na ľade Ufy 1:0 po trojnásobnom predĺžení a sériu ovládol 4:2.

Rozhodnutie padlo z hokejky obrancu hostí Alexeja Bondareva v 110. min, čiže v 50. min predĺženia.

Omsk postúpil do finále KHL, ale svojho súpera ešte nepozná. Vzíde z dvojice CSKA Moskva - SKA Petrohrad, kde je stav vyrovnaný 3:3 na zápasy. Rozhodne sa v utorok 9. apríla na ľade CSKA.

KHL 2018/2019 - play off - semifinále - 8. apríl:

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 0:1 po trojnásobnom predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 110. Bondarev

Konečný výsledok série: 2:4.

Domov»Hokej»KHL»Jediný a rozhodujúci gól padol až v treťom predĺžení, Omsk si zahrá o Gagarinov pohár