MS v hokeji do 20 rokov 2022: Kanada zdolala vo finále Fínsko a má zlato

Kanada vs. Fínsko: ONLINE prenos z finále MS v hokeji do 20 rokov 2022.
Kanada vs. Fínsko: ONLINE prenos z finále MS v hokeji do 20 rokov 2022. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. aug 2022 o 18:00 (aktualizované 21. aug 2022 o 06:51)

Sledovali ste online prenos z MS v hokeji U20 2022: Kanada - Fínsko.

EDMONTON. Kanada a Fínsko hrali finále na MS v hokeji do 20 rokov 2022.

Kanada vyhrala po dramatickej zápletke 3:2 po predĺžení a získala zlato.

Slovensko skončilo v základnej skupine posledné a na turnaji nepokračuje.

Domáca Kanada obsadila v skupine A suverénne prvé miesto, keď vyhrala všetky zápasy so skóre 27:7.

Fínsko skončilo v rovnakej skupine na druhom mieste s 8-bodmi. Vzájomný zápas vyhrali kanadskí hokejisti 6:3.

Hokej ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE: Kanada - Fínsko dnes na MS v hokeji do 20 rokov 2022 (live, hokej, dnes, sobota, výsledky)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Finále 2021/2022
21.08.2022 o 02:10
Kanada
3:2
(1:0, 1:0, 0:2, 1:0)
64' minúta
Ukončený
Fínsko
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Roy (McTavish), 21. Dufour (Zellweger), 64. Johnson (Stankoven) – 45. Heimosalmi (Viro, Määttä), 51. Kemell (Niemelä, Liukas).
Klobúk dole pred dnešným finálovým zápasom, ktorý bol reklamou na hokej. Pred treťou tretinou to s Fínmi vyzeralo zle-nedobre, no dokázali sa vzchopiť a poslali zápas do predĺženia. Fíni mali obrovskú šancu rozhodnúť, no McTavish famóznym spôsobom zabránil čistému gólu a chvíľu nato Kanada rozhodla. Celý turnaj predvádzala výborný hokej, neprehrala žiaden zápas a právom si preberá zlaté medaily. Fíni majú striebro, bronz si v dueli proti Česku vybojovali Švédi.
Koniec zápasu.
63:20
goalKanada dala gól!
Zlatý gól Kanady strelil KENT JOHNSON. Stankoven stroskotal na dvojici brániacich Fínov, no puk sa odrazil, Stankoven ho chrbtom k bráne dokázal bekhendom posunúť Johnsonovi, ktorý najprv mieril do betónu Jatkolu, potom sa ale neuponáhľal, potiahol si puk na forhend a na druhý pokus ho už zasunul za bránkovú čiaru.
Asistencia: L. Stankoven
62:15
importantSéria obrovských šancí Fínov, ktorí boli v prečíslení. Až ťažko uveriteľné, že nepadol gól. Puk poskakoval na bránkovej čiare! Opakovaný záber ukázal, že kanadský kapitán McTavish zabránil gólu, vo vzduchu zastavil puk na bránkovej čiare.
61:55
Bedardova prudká strela švihom, Jatkola vyráža.
61:00
Strela Stankovena spoza hráča z osi klziska končí v moci Jatkolu.
60:50
Määttä sa neodvážil vystreliť, prekorčuľoval takmer celé klzisko a vrátil sa naspäť.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Fíni gólmi Heimosalmiho a Kemella dokázali v tretej tretine vyrovnať skóre finálového duelu na 2:2. Nasleduje klasická prestávka a po nej predĺženie, kým nepadne gól. Hrať sa bude traja proti trom.
Predĺženie sa začne o 4:42.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:37
Roy vystrelil, ale jednalo sa skôr o propagačnú strelu . Na druhej strane zakončil Puutio do lapačky Garanda.
58:44
Johnson za bránou čisto odzbrojený, no Fíni vyhadzujú iba na zakázané uvoľnenie.
57:32
Kapanen nahodil puk na bránu, Garand vyrazil vyrážačkou.
56:46
Johnson našiel krížnou prihrávkou McTavisha, jeho strela z prvej nebola gólová.
56:12
Prihrávka medzi kruhy, no McTavish nezakončoval, obišiel bránu a prihrával.
55:21
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Kasper Puutio – 2 min., vrazenie na mantinel.
55:00
Pomer striel na bránu je vyrovnaný: 26 – 26.
54:18
Vylúčenie v tíme Kanada:
Olen Zellweger – 2 min., sekanie.
54:13
importantLiukas zabojoval, vypichol puk a rútil sa na bránu, bol faulovaný.
53:35
Zellweger prihral na pravý kruh Johnsonovi, ktorý pálil bez prípravy, Jatkola odolal.
53:13
Oliver Kapanen – 2 min., hákovanie.
52:30
Simontaival jemne tečoval puk a Garand ho rýchlo prikryl.
50:46
goalFínsko dalo gól!
Liukas vyhral súboj na zadnom mantineli, prihral Niemeläovi, ktorý posunul puk JOAKIMOVI KEMELLOVI a ten dával prakticky do prázdnej brány. Fínom sa podarilo rýchlou akciou vyšachovať kanadskú defenzívu a vyrovnávajú stav finálového stretnutia!
Asistencie: T. Niemelä, E. Liukas
48:58
importantHeimosalmi nabil na modrú svojmu spoluhráčovi, ktorý pálil z prvej a dvaja Fíni dorážali, no vyrovnať sa im nepodarilo!
48:02
Helenius dokorčuľoval puk na zadnom mantineli, vykorčuľoval spoza brány, prenechal ho Virovi, ktorého pokus kanadská defenzíva zblokovala.
47:36
Garand musel zakročiť hneď po vyhranom fínskom buly a následnej strele na lapačku.
46:46
Määttäova prihrávka Järventiemu, ten strelou švihom minul bránu.
45:19
importantStopercentná príležitosť pre Foerstera! Fínsky gólman zlikvidoval strelu od modrej a potom aj následnú dorážku z uhla. Výborný zákrok lapačkou.
44:54
importantKanaďania sú zaskočení, Helenius bol sám pred bránou, trafil ale iba do stredu a Garand nadvakrát zasiahol.
44:09
Fíni vyhrali buly v útočnom pásme, následne zvládli súboj o puk, ten putoval pozdĺž modrej čiary k ALEKSIMU HEIMOSALMIMU, ktorý si ešte vylepšil pozíciu a strelou švihom zakončil do vzdialenejšieho horného rohu brány. Garand sa vykláňal, aloe strelu nevidel.
Asistencie: E. Viro, J. Määttä
43:41
Niemeläova strela príklepom z pravej strany, dorážal ešte fínsky kapitán Hirvonen. Garand si drží čisté konto aj naďalej.
43:24
Jurmo nabral rýchlosť, pred bránou mal Simontaivala, ale Garand zasahuje.
42:08
Räty si narazil s Hirvonenom, no potom pri mantineli v útočnom pásme o puk prišiel.
41:10
Jatkola čelil ďalšej strele, ale opäť na puk videl a bez problémov zasiahol.
40:42
Bedard zakončil z otočky do pripraveného Jatkolu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla jeden gól Kanady, na jej začiatku sa presadil Dufour. Kanada následne nevyužila štyri presilové hry, v piatej bude pokračovať v úvode tretej tretiny. Tá sa začne o 3:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:14
Eemil Viro – 2 min., sekanie.
39:12
Žabka Dufoura posúva McTavisha do samostatného nájazdu, Jatkola zasiahol, no kanadský kapitán bol faulovaný.
38:36
Fíni napádali a získali puk po neúspešnej kanadskej rozohrávke.
37:41
Celkom nevídaný moment. Kanada nevyužila ani štvrtú presilovku v druhej tretine.
37:13
McTavishova rana z prvej, ale Jatkola mal odkrytý výhľad, prikryl puk a prerušil hru.
36:42
McTavish zachytil puk na modrej, ale jeho strela bola zblokovaná.
36:11
Fíni sú nedisciplinovaní, Kanade ponúkajú ďalšiu presilovú hru.
35:40
Aatu Räty – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
35:29
Hirvonen sa odhodlal k strele, ale minul cieľ.
34:57
Dobrá strela Fínov hneď po buly, Garand nevyrážal pred seba a predviedol dôležitý zákrok.
34:51
V krátkom slede už druhé zakázané uvoľnenie domáceho tímu.
33:28
Thompsonovu strelu švihom Jatkola vyrazil.
32:40
Po prihrávke Zellwegera Johnson naznačil strelu, ale pri tom mu ušiel puk z čepele a Fíni vyhadzujú.
32:07
McTavish urobil chybu, Kapanen tak mohol vyviezť puk do útočného pásma a nazbieral nejaké sekundy.
31:28
Bedard to vyskúšal okolo Puutia na bližšiu žrď, Jatkola nemal problém zasiahnuť.
31:10
Tak napokon puk v bránke nebol, ale Rafkin ho z hornej sieťky zobral rukou, čo sa samozrejme nesmie. Presilovka pre Kanadu.
31:10
Ruben Rafkin – 2 min., zovretie puku.
31:10
importantNeprehľadná situácia. Puk zrejme skončil vo fínskej bránke, ale po zásahu vysokou hokejkou.
30:35
McTavish pálil z prvej z pravého kruhu, skóre sa nemení.
30:09
Zellwegerovu strelu od modrej tečoval Bedard, puk smeroval vedľa brány.
29:47
Hra je prerušená, McTavish v páde zbúral fínsku bránku, ktorá je posunutá.
29:35
Kanada sa nevie usadiť v pásme, Fíni sa dobre bránia.
29:03
Oliver Kapanen – 2 min., držanie.
28:45
Järventie sa dostal do bekhendového zakončenia spomedzi kruhov, o vážnejšiu šancu sa ale nejednalo.
27:55
Dvaja Fíni sa zrazili, ale dokázali ešte udržať útočné pásmo. Virova strela bola zblokovaná.
26:30
importantJohnson sa rútil sám na Jatkolu, ktorého neprekonal!
26:05
Hirvonen dostal prihrávku do dobrej streleckej pozície, z kruhu mieril k opačnej žŕdke, ktorú tesne minul.
25:16
Fíni si vytvorili súvislejší tlak, Simontaival chrbtom k bráne tečoval puk, ale Garand ho má vo svojej moci.
24:42
Rýchle otočenie hry na Järventieho, puk potom smeroval na modrú, odkiaľ strieľal Niemelä.
23:28
Kanaďania pekne zakombinovali, bola tam krížna prihrávka, potom pas na os klziska, kde bol voľný Johnson, no vôbec puk netrafil dobre. Fíni mali šťastie.
22:41
McTavish posúval puk pred bránku, ešte Johnson hľadal zadovkou Bedarda, Fíni sa ubránili.
22:07
Ruben Rafkin – 2 min., vrazenie na mantinel.
22:01
Fínom nezostáva nič iné, ako sa čo najrýchlejšie otriasť a pokúsiť sa streliť kontaktný gól.
20:41
Už po 49 sekundách druhej tretiny navyšuje Kanada svoje vedenie. Zellweger získal puk v obrannom pásme pri mantineli, potiahol ho stredným pásmom, prihral na pravé krídlo WILLIAMOVI DUFOUROVI a ten spoza hráča trafil k pravej žŕdke ponad Jatkolov betón.
Asistencia: O. Zellweger
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Kanada nad Fínskom 1:0. V 12. minúte skóroval po akcii McTavisha Roy.
Druhá tretina sa začne o 2:57.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Kapanen ešte stihol streli na vyrážačku, kanadský gólman zrazil puk do strany.
18:30
Šanca aj na druhej strane, mal ju Foerster. Sledujeme oku lahodiaci hokej.
18:04
Získaný puk v rohu a následná strela Määttu, vyrovnanie sa nekonalo.
17:26
importantHirvonen so strelou aj dorážkou, zatiaľ najväčšia fínska šanca, Garand podržal svoj tím a drží tesné jednogólové vedenie.
17:08
Ostapchuk bekhendom nezakončil ideálne, potom pálil ešte Othmann.
16:34
Odrazený puk z Kapanenovej hokejky smeroval do rohu.
15:31
Niemelä vyslal riadnu delovku od modrej z prvej, Garand si pripísal úspešný zákrok, na puk videl.
14:52
Roy strieľal z pravého kruhu po krátkej sťahovačke, trafil brániaceho hráča.
14:18
Kapanen mal šancu zakončiť, no v poslednej chvíli bol vytlačený zo streleckej pozície.
13:40
Puutiova strela od modrej natiahla Garanda.
12:20
importantMcTavish ukázal prehľad v hre, výbornou prihrávkou našiel Roya, ktorý sa snažil vybabrať s Jatkolom bekhendovým blafákom, fínsky gólman však výrazne podržal svoj tím!
12:05
Väisänen strieľal, Garand si nebol istý, puk ale mal vo výstroji, hra je prerušená.
11:18
McTavish zachytil fínske vyhodenie popri mantineli, s pukom obkorčuľoval bránu, zakončil na bližšiu žrď do Jatkolu, ktorý puk vyrazil pred seba, JOSHUA ROY puk z pohotovej dorážky dostal za jeho chrbát.
Asistencia: M. McTavish
09:58
Fíni ustáli obávaný kanadský úvodný tlak a celkom sa im podarilo vyrovnať priebeh stretnutia. Bude to ešte zaujímavé.
08:49
Kemell trochu vystrašil Garanda, no ten napokon po jeho prudkej strele nemusel zasahovať. Puk minul ľavý horný roh brány.
07:31
importantJohnson zostal na moment sám, aj pozíciu na strelu mal dobrú, no úvodný gól stretnutia nestrelil.
06:28
Määttä strieľal spoza brániaceho hráča, ktorý jeho strelu zrazil vedľa brány.
05:51
Avizovaný ofsajd, Kanaďania musia opustiť útočné pásmo.
04:52
Garand bo nútený prikryť puk a prerušiť hru. Náznaky fínskych šancí.
03:58
Simontaival to skúsil takmer z nulového uhla, Garanda nezaskočil, ten si pokryl bližšiu ľavú tyčku.
03:05
McTavish netrafil dobre puk na pravom kruhu, dostal sa však ešte k dorážke, Fíni na čele s Jatkolom odolali.
02:33
Othmann sa do zakončenia nepretlačil.
01:20
Kanaďania sa nasťahovali do útočného pásma, spomedzi kruhov zakončoval Stankoven, hneď prvý zákrok fínskeho gólmana bol z kategórie vážnejších.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kanada: Garand (Cossa) – Zellweger, Sebrango (A), Cormier, Del Mastro, Seeley, Thompson, O'Rourke – Roy, McTavish (C), Dufour – Stankoven, Foerster, Johnson (A) – Bedard, Gaucher, Cuylle – Othmann, Desnoyers, Ostapchuk – Kidney.

Fínsko: Jatkola (Meriläinen) – Rafkin, Niemelä (A), Viro, Heimosalmi, Jurmo, Puutio (A), Rajaniemi – Hirvonen (C), Räty, Kemell – Järventie, Määttä, Simontaival – Väisänen, Kapanen, Liukas – Mäenpää, Helenius, Karvinen – Koivunen.
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov vrcholia medailovými súbojmi. O ten najcennejší kov si to rozdajú dnes v noci o 2:00 Kanada a Fínsko.

Kanada ako domáci tím je každoročným favoritom na víťazstvo, inak tomu nie je ani teraz. Kanaďania vyradili vo štvrťfinále Švajčiarsko výsledkom 6:3, v semifinále zdolali Česko 5:2.

Fíni si vo štvrťfinále poradili s Nemeckom 5:2, na vyradenie Švédov v semifinále im stačil jediný gól, v 26. minúte skóroval v presilovej hre obranca Puutio.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:10.

Domov»Hokej»Reprezentácie»MS v hokeji do 20 rokov 2022: Kanada zdolala vo finále Fínsko a má zlato