Juve viedlo 2:0, za 16 minút dostalo štyri góly a prehralo 2:4

Sklamaný tréner Juvenusu Conte.
Sklamaný tréner Juvenusu Conte. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. okt 2013 o 17:22

Necelú polhodinu pred koncom viedol taliansky majster ešte 2:0, desať minút pred koncom už prehrával s Fiorentinou 2:4.

BRATISLAVA. Fiorentina zdolala Juventus Turín 4:2. Najväčší podiel na triumfe mal útočník Giuseppe Rossi, ktorý zaznamenal hetrik.

Domáci tím otočil zápas v druhom polčase za 16 minút štyrmi gólmi. Juventus stráca na rímske AS už päť bodov.

Taliansky futbalový klub Lazio Rím prehral v nedeľňajšom zápase 8. kola najvyššej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1.

Domáci sa dostali do vedenia v 41. minúte zásluhou Lucu Cigariniho. Osem minút po prestávke vyrovnal Kolumbijčan Brayan Perea. Plný bodový zisk pre Atalantu napokon zariadil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času argentínsky útočník German Denis.

Nováčik Sassuolo oslávil v nedeľu svoj premiérový triumf, keď zdolal Bolognu 2:1. V drese hostí odohral celý zápas Marek Čech.

Fiorentina - Juventus Turín 4:2 (0:2)

Góly: 65., 76. a 81. G. Rossi (prvý z pok. kopu), 78. Joaquín - 37. Tévez (z pok. kopu), 41. P. Pogba

FC Janov - Chievo 2:1 (1:0)

Góly: 22. a 50. Gilardino - 47. Bentivoglio

Juraj Kucka (Janov) hral od 65. min.

Livorno - Sampdoria Janov 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Siligardi - 19. Eder (z pok. kopu), 90.+ Pozzi (z pok. kopu)

Sassuolo - Bologna 2:1 (2:1)

Góly: 12. Berardi (z pok. kopu), 17. Floro - 33. Diamanti (z pok. kopu)

Marek Čech (Bologna) odohral celý zápas.

Verona - Parma 3:2 (1:2)

Góly: 61. a 87. Jorginho (oba z pok. kopu), 9. Cacciatore - 19. Parolo, 25. Cassano

Pavol Bajza (Parma) odchytal celé stretnutie.

Atalanta - Lazio Rím 2:1 (1:0)

Góly: 41. Cigarini, 84. G. Denis - 53. Perea

FC Turín - Inter Miláno 3:3 (1:1)

Góly: 21. Farnerud, 53. Immobile, 90. Bellomo - 45. Guarín, 55. a 71. Palacio, ČK: 5. Handanovič (Inter)

Domov»Futbal»Taliansko»Juve viedlo 2:0, za 16 minút dostalo štyri góly a prehralo 2:4