Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Brankár je v istom smere chudák, vraví Klopp. Vyzýva na ochranu gólmanov

Jürgen Klopp. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. aug 2021 o 14:24

Dostal otázku, či sú podľa neho brankári dostatočne chránení.

LIVERPOOL. Nemecký futbalový tréner Jürgen Klop anglického klubu FC Liverpool vyzval rozhodcov na prísnejšiu ochranu brankárov v bránkovom území.

Reagoval tak na otázku na oficiálnej tlačovej konferencii pred sobotňajším ligovým duelom proti Burnley.

Kouč si pomohol príkladom z 1. kola Premier League, v ktorom Arsenal prehral s Brentfordom 0:2, no podľa Kloppa mali hráči Arsenalu namiesto jedného z inkasovaných gólov zahrávať priamy kop po zákroku jedného z útočiacich hráčov na gólmana Bernda Lena.

V spomenutej situácii hráč súpera mimoriadne dôrazne atakoval gólmana, aby ten nemohol reagovať na vhadzovanie útočiaceho Brentfordu.

Na priamu otázku, či sú podľa jeho názoru brankári dostatočne chránení, Klop odpovedal:

"Bude zaujímavé sledovať, čo táto sezóna prinesie. Pretože chlapík v bránke je v tomto smere chudák. Ak nebude dostatočne chránený v bránkovom území, zmení to futbal," myslí si 54-ročný rodák zo Stuttgartu.

Vedenie Premier League verejne prezentuje, že v aktuálnej sezóne nechce, aby systém videoasistenta rozhodcu (VAR) zasahoval do priebehu hry až v takom rozsahu, ako to bolo v predchádzajúcom ročníku. Presadzuje tiež vyššiu toleranciu pri prípadnom udeľovaní faulov, ak je medzi hráčmi minimálny kontakt.

Na futbalistov Liverpoolu čaká v 2. kole Premier League duel proti FC Burnley, ktorý je v súťaži jedným z najfyzickejších tímov. A práve na čo najtvrdšiu hru - v rámci pravidiel - sa spolieha pri strieľaní gólov.

Súvisiace články