6.

Francesca Franchiová

Taliansko

+ 51,2 s

PLANICA. Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová triumfovala na trati 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom na MS v Planici.

Tridsaťjedenročná pretekárka sa dočkala prvého individuálneho zlata na vrcholnom podujatí. Striebro získala s mankom 14 sekúnd Frida Karlssonová a bronz s odstupom 19,5 s ďalšia Švédka Ebba Anderssonová.

Digginsová má už z MS zlato z tímšprintu z roku 2013 spoločne s Kikkan Randallovou. Celkovo má na konte z podujatia dve zlatá, dve striebra a dva bronzy. Z desiatky voľne má už druhé miesto zo šampionátu vo Falune 2015.

Vtedy triumfovala Švédka Charlotte Kallaová.

Karlssonovej opäť ušlo individuálne zlato, v zbierke má štyri striebra a dva bronzy, zlatá bola iba raz so štafetou. Anderssonová po triumfe v skiatlone získala v slovinskej Planici druhú medailu.

Digginsová udávala tempo, najrýchlejšia bola na všetkých medzičasoch.

"Vedela som, že mám formu, no k úspechu bolo treba mať dobre pripravené lyže. To som mala a chcem veľmi poďakovať môjmu servisnému tímu. Toto boli zrejme moje najlepšie preteky v kariére," tešila sa v cieli Digginsová.

Domov»Zimné športy»Ďalšie súťaže»Od začiatku bola najrýchlejšia. Digginsová má vytúžené zlato