Jansrud vyhral super-G vo Val Gardene, Žampa skončil v siedmej desiatke

Nór Jansrud ovládol ďalšie super-G.
Nór Jansrud ovládol ďalšie super-G. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. dec 2016 o 13:55

Začiatkom decembra zaknihoval vo francúzskom Val d'Isere víťazné double.

VAL GARDENA. Nóri v piatok v talianskom stredisku Val Gardena/Gröden ovládli superobrovský slalom mužov v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Kjetil Jansrud triumfoval o šesť stotín sekundy pred krajanom Aleksandrom Aamodtom Kildem, pódium doplnil Kanaďan Erik Guay s odstupom +0,13 na víťaza.

Vo skvelej forme jazdiaci Jansrud zatiaľ vyhral všetky tri rýchlostné disciplíny v aktuálnom ročníku, pred necelými dvoma týždňami sa vo Val d´Isere tešil z víťazného double super G - zjazd.

Slovenský reprezentant Andreas Žampa skončil vo Val Gardene na 63. mieste s odstupom 3,59 s za víťazom. Klasifikovali 65 zjazdárov.

"Počas pretekov sa cítim dobre a sebavedomo. Dnes to bolo tesné, som veľmi vďačný a šťastný. Človek si to musí vychutnať," citoval server laola1.at 31-ročného Jansruda, ktorý po prvenstve vo Val d´Isere vyhral aj druhý super G v sezóne.

V celkovom poradí Svetového pohára je na čele Rakúšan Marcel Hirscher, Jansrud sa posunul na druhé miesto. Slovenským bratom Žampovcom patrí spoločne 94. pozícia.

.Adam ŽampaSR9 b
Domov»Zimné športy»Jansrud vyhral super-G vo Val Gardene, Žampa skončil v siedmej desiatke