Volko bol v Zlíne dvakrát druhý, vyskúšal si aj beh v česko-slovenskej štafete

Ján Volko má skvelú formu.
Ján Volko má skvelú formu. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. aug 2018 o 19:40

Slovákovi ušli víťazstvá o stotiny.

ZLÍN. Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko skončil v oboch svojich prvých dvoch štartoch na 100 i 200 metrov po majstrovstvách Európy v Berlíne druhý.

Na mítingu Zlín 2018 dosiahol na stovke v protivetre 1,3 m/s čas 10,50 sekundy a o stotinu prehral s Čechom Zdeňkom Stromšíkom.

Na dvojnásobnej trati mu namerali 20,93 sekundy (vietor -0,6 m/s), bol o tri stotiny horší ako Jan Jirka.

Volko si potom vyskúšal aj štafetu na 4 x 100 metrov, česko-slovenská zostava Volko, Veleba, Jirka, Záleský dosiahla solídnych 39,05 sekundy.

"Dnes boli náročné poveternostné podmienky, tomu zodpovedajú aj časy. So stovkou som spokojný, no dvojstovku som rozbehol pomaly, čo sa odrazilo na výslednom výkone," komentoval Volko pre www.atletika.sk svoje zlínske štarty.

Ján Volko a jeho tréning: fotogaléria

27.7.2020

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko bol v Zlíne dvakrát druhý, vyskúšal si aj beh v česko-slovenskej štafete