Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Jágr vtipkoval s novinármi, rád by ostal v New Jersey

Jaromír Jágr. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 15. apr 2014 o 14:29

Dostal som skvelú príležitosť tráviť na ľade dostatok času a niesť na pleciach veľkú zodpovednosť. Presne toto je mi šité na mieru, povedal.

NEWARK. Jaromír Jágr nebásni iba na korčuliach s hokejkou, ale rovnako často aj mimo ľadu - ak, pravda, práve po nociach netrénuje.

Najnovšiu perlu vylovil 42-ročný útočník, keď sa v zámorí zaujímali, ako to vyzerá s jeho ďalším pôsobením v New Jersey.

A vaše číslo? Star 68

"Budete prví, kto sa dozvie o mojom rozhodnutí. Môžete mi zavolať na mobil," povedal, keď na ňom visel strapec reportérov. "A vaše číslo?" - zaznela protiotázka. "Star 68," vtipkoval Jágr so šesťdesiatosmičkou na drese.

"Keď nad tým premýšľam, dobre poznám spoluhráčov v New Jersey, trénerov a herný systém, na čo nie je vždy jednoduché zvykať si. V novom tíme potrebujete tak 15 - 20 zápasov, aby ste boli na rovnakej vlnovej dĺžke," vysvetlil Jágr.

Jágr: Šité na mieru

V New Jersey odohral všetkých 82 zápasov, no jeho tím zostal tesne pred bránami play-off. "Dostal som skvelú príležitosť tráviť na ľade dostatok času a niesť na pleciach veľkú zodpovednosť. Presne toto je mi šité na mieru," dodal.

"Bez debaty má za sebou veľmi pôsobivú sezónu, rovnako pôsobivú, aké je jeho zanietenie a pracovná morálka. Radi by sme si ho ponechali," povedal generálny manažér tímu Lou Lamoriello.

Fenomén "68" bol so 67 bodmi najproduktívnejším mužom New Jersey v ročníku, dal 24 gólov. V historickom rebríčku kanadského bodovania preskakoval legendu za legendou.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.