Kapitáni tímov s rozhodcami pred úvodným výkopom.
Kapitáni tímov s rozhodcami pred úvodným výkopom. (Autor: vv)
Vladimír Vasilenko|15. nov 2016 o 00:00

V derby doma pred výbornou kulisou triumfovali o tri góly.

HUMENNÉ. Cez víkend pokračovala II. futsalová liga Východ druhým kolom. V piatok sa darilo anjelom z Humenného, ktorí v derby zápase pred početnou diváckou kulisou dokázali poraziť nováčika BNP Vranov nad Topľou 5:2.

Humenné – Vranov nad Topľou 5:2 (2:0)
Góly: 5. vlastný Leškanič, 18. J. Kuzma, 29. Porvazník, 32. D. Popik, 33. Mamaj – 32. Leškanič, 36. vlastný Klamár.
ŽK: Pet. Šuľák – Čintala, Samsely, J. Andrejko, D. Jakub, Leškanič.
ČK: 31. Čintala (Vranov nad Topľou).
Rozhodovali: P. Havrila, J. Pálfi – 550 divákov.
ANGELS: Klamár – G. Horvat, T. Opiela, Pet. Šuľák, C. Vasiľ, Mamaj, Porvazník, D. Popik, J. Kuzma, Mišenko, M. Zlacký, P. Vaško.
BNP: Ch. Petro (21. Piroščák) – Čintala, T. Jakub, Samsely, J. Andrejko, Hanusin, D. Jakub, Leškanič, J. Petričko, Jakubčin.

Od úvodných minút sa hral z oboch strán opatrný futsal. Obidva celky hrali zo zabezpečenej obrany a do útočenia sa veľmi nepúšťali.

V 5. minúte po rohovom kope domáceho Opielu si dal hlavou vlastný gól Leškanič. Po prvom góle nasledovali šance na oboch stranách, ale obaja brankári sa prekonávali.

Zmenu skóre priniesla až 18. minúta, keď sa z trestného kopu po prihrávke Mamaja presadil Kuzma, ktorý pomocou žrde pridal druhý gól domácich.

Úvod druhého polčasu sa niesol v réžii hostí, ktorí Anjelov pritlačili, ale tých podržal brankár Klamár.

V 29. minúte sa predral po ľavej strane Šuľák, ideálne vysunul do úniku Porvazníka, ktorý sa pohral s brankárom Piroščákom a pridal tretí gól domácich.

O tri minúty neskôr domáci využili presilovku po vylúčení Čintalu, keď sa presadil Popik po spolupráci s Petrom Šuľakom, ktorý mu ponúkol ideálnu možnosť na skórovanie.

V 32. minúte mali hostia výhodu penalty po šiestom domácom faule, ktorú zúžitkoval Leškanič, keď prestrelil Klamára v domácej bráne.

O minútu neskôr sa presadil domáci kapitán Mamaj, ktorého poslal do úniku najlepší hráč domácich Porvaznik a zoči voči Piroščákovi sa nemýlil.

Záverečné slovo patrilo hosťom, ktorým sa podarilo v 36. minúte znížiť na konečných 5:2, keď si prudkú strelu z rohového kopu zrazil do vlastnej brány inač spoľahlivý Klamár.

Víťazstvo Angels Humenné je zaslúžené, hosťom patrí za predvedený výkon a slušné vystupovanie uznanie.

Zvyšné výsledky 2. kola II. ligy Východ:
Bardejov – Grizzly Košice 2:6 (1:2)
Góly: 3. a 8. L. Stachura – 19. a 38. Kuruc, 27. a 38. Grega, 26. Grutka, 21. M. Hrabčák.

Stará Ľubovňa – Zlato Lux Košice 5:2 (2:2)
Góly: 4., 28., 34. a 37. P. Drobňák, 10. Buk – 17. P. Horňák, 38. Hegeduš.