Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hrozba odstúpenia zažehnaná, Vyzývací pohár aj s N. Zámkami

SITA|Publikované 9. nov 2007 o 10:51

NOVÉ ZÁMKY 9. novembra (SITA) - Blamáž a hanba slovenskej hádzanej na európskej scéne je zažehnaná. Hádzanári TJ Štart Nové Zámky nastúpia na zápasy 3. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) proti poľskému ...

NOVÉ ZÁMKY 9. novembra (SITA) - Blamáž a hanba slovenskej hádzanej na európskej scéne je zažehnaná. Hádzanári TJ Štart Nové Zámky nastúpia na zápasy 3. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) proti poľskému tímu SPR Chrobry Glogow, hoci predstavitelia klubu po zamietnutí ich žiadosti o príspevok 300-tisíc Sk z mestskej pokladne zvažovali zrieknutie sa ďalšieho účinkovania. "Vo Vyzývacom pohári budeme pokračovať," poskytol najdôležitejšiu informáciu športový riaditeľ Štartu Michal Tóth a pre agentúru SITA ďalej poznamenal: "Pokuta za odstúpenie zo súťaže je vyššia ako náklady na tieto stretnutia. Žiaľ, poslanci mestského zastupiteľstva k nám neboli ústretoví, nedostali sme na účasť v 3. kole ani korunu. Ešteže nemusíme cestovať ďaleko a letecky."

Spomínala sa aj alternatíva, že Novozámčania by chceli oba duely odohrať na palubovke poľského klubu s tým, že by im súper uhradil náklady na cestu i pobyt. Napokon však všetko zostalo tak, ako bolo v októbri vyžrebované. "Dvojzápas odohráme klasickým pohárovým systémom doma - vonku. Prvé stretnutie je na programe 17. novembra o 18.30 h v Glogowe, odveta 25. 11. o 18.00 h v Nových Zámkoch."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.