Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Hološko sa teší na návrat do Besiktasu

SITA|30. jún 2011 o 14:15

V posledný júnový deň sa skončí dovolenka pre slovenského futbalového reprezentanta Filipa Hološka, ktorý odcestoval do Istanbulu, kde sa zapojí do prípravy miestneho Besiktasu.

ISTANBUL. Účastník minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike využil medzisezónne voľno na oddych na Slovensku, v Londýne, v Česku či Spojených štátoch.

"Ani sa to nezdá, ale ubehlo to raz-dva. Na jednej strane mi je ľúto, že opäť odchádzam od rodiny, no na druhej strane sa teším na futbal a za nové ciele. Besiktas začal s prípravou od pondelka, no hráči, ktorí boli na konci sezóny v reprezentácii, dostali ešte pár dní voľna navyše," povedal útočník so 49 zápasmi v najcennejšom drese.

Dvadsaťsedemročný rodák z Piešťan hosťoval na jar 2011 v tíme Istanbul Büyüksehir, čím vytvoril miesto pre ďalšieho zahraničného futbalistu. S Besiktasom má ešte dvojročnú zmluvu, je teda plný očakávaní.

"Mužstvo vyhralo Turecký pohár, a tak bude po roku znova štartovať v Európskej lige. Ambície klubu asi nebude treba obzvlášť predstavovať, odkedy pôsobím v Besiktasi, sú vždy len tie najvyššie, a to na všetkých frontoch," nechal sa počuť odchovanec trenčianskeho futbalu, ktorý sa rozhodne nechystá na zmenu pôsobiska: "Ako som už viackrát povedal, Besiktas je u mňa na prvom mieste. Mám s ním platnú zmluvu a v klube sa cítim veľmi dobre."

Ako informuje web filipholosko.eu, po blížiacich sa voľbách prezidenta Tureckej futbalovej federácie by sa mala upraviť kvóta pre cudzincov v Süper Lig. Z tohto dôvodu kluby odkladajú definitívne stanoviská ohľadom situácie v hráčskom kádri.

Súvisiace články