Fehérváry asistoval, Chára zvíťazil. Florida vyhrala základnú časť NHL

Brankári Floridy Panthers - Spencer Knight a Sergej Bobrovskij.
Brankári Floridy Panthers - Spencer Knight a Sergej Bobrovskij. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|29. apr 2022 o 06:27 (aktualizované 29. apr 2022 o 10:52)

Sú známi prví víťazi individuálnej trofeje.

NEW YORK. Jediným bodujúcim Slovákom vo štvrtkových zápasoch NHL bol Martin Fehérváry. Obranca Washingtonu Capitals asistoval pri ich jedinom góle.

Washington prekazil Semjonovi Varlamovovi z New Yorku Islanders čisté konto v poslednej minúte. Presadil sa Jonsson-Fjällby skrytou strelou z pravého krídla.

Caps podľahli New Yorku Islanders 1:5. Fehérváry odohral 18 minút a 57 sekúnd, trikrát vystrelil na bránu, pripísal si jeden bodyček a jeden blok. Asistencia bola jeho deviatou v sezóne, celkovo má na konte 17 bodov.

Mužstvu z hlavného mesta USA chýbal kapitán Alexander Ovečkin, ktorý vynechal druhý zápas za sebou pre zranenie v hornej časti tela.

V opačnom drese nastúpil Zdeno Chára. Ten odohral 20 minút a 58 sekúnd, zaznamenal jeden plusový bod, strelu na bránu a hit.

Nepodarený zápas odohral obranca Erik Černák. Košický rodák pri prehre Tampy Bay proti Columbusu Blue Jackets 2:5 odohral 17 minút a 32 sekúnd, zaznamenal tri mínusové body a strelu na bránu.

"Nehrali sme dostatočne dobre. Musíme sa zlepšiť. Potrebujeme získať čo najviac bodov a vybojovať si čo najlepšiu pozíciu pred play off.

V záverečnom stretnutí základnej časti potrebujeme zabrať, aby sme sa víťazne naladili pred vyraďovačkou," zdôraznil útočník "bleskov" Pat Maroon.

Florida víťazom

Florida Panthers po prvý raz v histórii klubu vyhrali základnú časť NHL a radujú sa zo zisku Prezidentskej trofeje.

Titul si vyslúžili vďaka jasnej výhre 4:0 v Ottawe. Víťazstvo zabezpečili dvojgólový Verhaeghe, Reinhart a Bennett. Brankár Knight pochytal 27 striel.

Po prvýkrát v histórii sa stalo, že liga spoznala za šesť rokov šesť rôznych víťazov trofeje. V sezóne 2016/17 ju vyhral Washington, potom nasledovali Nashville, Tampa Bay, Boston a v predošlom ročníku Colorado.

"Myslím si, že hĺbka nášho kádra sa počas sezóny ukázala každý jeden večer. Tento nebol iný. Bojujeme, bez ohľadu na to, kto z našich hráčov je práve na ľade. Hráme tvrdo, robíme správne veci a hráme správnym spôsobom.

Som na mojich hráčov hrdý. V tretej tretine urobili maximum, aby tím neinkasoval a aby si udržal čistý štít," povedal tréner Andrew Brunette.

Brankárske steny

Carolina zvíťazila nad New Jersey Devils 6:3 a zaznamenali 54. výhru v sezóne, čo je ich klubový rekord. Ani to im však na víťazstvo v základnej časti nestačilo.

Ich brankárske duo sa však raduje z individuálneho ocenenia. Antti Raanta a Frederik Andersen dostanú spoločnú trofej. Na konto si pripíšu William Jennings Trophy za najmenej inkasovaných gólov v základnej časti.

Pre Raantu pôjde o vôbec prvé individuálne ocenenie v kariére. V rozbehnutej sezóne si drží priemer 2,43 inkasovaných gólov na zápas pri 91,3-percentnej úspešnosti zásahov.

Jeho kolega, rovnako starý Frederik Andersen, už trofej získal v sezóne 2015/16. V prebiehajúcom ročníku chytá s 92,2-percentnou úspešnosťou a priemerom 2,17 inkasovaných gólov na zápas.

Bergeronov jubilejný gól

Patrice Bergeron strelil pri výhre Bostonu nad Buffalom 5:0 tri góly. Ide o ôsmy hetrik v jeho bohatej kariére.

Kanadský útočník skóroval v 27., 33. a 58. minúte. Okrem troch presných zásahov prihrával v 45. minúte na gól Taylorovi Hallovi.

Zavŕšením hetriku zároveň zaznamenal 400. gól v NHL. Je štvrtým najlepším strelcom v histórii Bruins, aby vyrovnal Ricka Middletona na tretej priečke, potrebuje streliť už len dva góly.

NHL - základná časť - 29. apríl:

Boston - Buffalo 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Góly: 27. Bergeron, 33. Bergeron (DeBrusk, Marchand), 43. Pastrňák (Hall, Marchand), 45. Hall (Pastrňák, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, H. Lindholm)

Brankári: Ullmark 37/37 - Tokarski 27/32

Carolina - New Jersey 6:3 (3:1 1:0, 2:2)

Góly: 5. Bear (Br. Smith, Kotkaniemi), 6. Nečas (Cole, Kotkaniemi), 13. Kotkaniemi (Nečas), 38. Teräväinen (Trocheck), 44. Lorentz (Jarvis, Aho II), 48. Martinook (Skjei, Stepan) – 14. Zetterlund (Zacha, Severson), 55. Bratt (N. Foote, Zacha), 56. Vesey (Bastian)

Brankári: Raanta 27/30 - Hammond 24/30, Gillies 6/6

Columbus - Tampa Bay 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 17. Voráček (K. Johnson, G. Carlsson), 31. Sillinger (Bjorkstrand, Kukan), 41. Roslovic (Bjorkstrand, Bean), 50. Bjorkstrand, 59. Peeke – 31. Kučerov (Hedman, Stamkos), 57. Perry (Stamkos, Hedman)

Brankári: Merzlikins 25/27 - Elliott 30/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 32 sekúnd, zaznamenal tri mínusky a strelu na bránu/

NY Islanders - Washington 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 11. Nelson (Barzal, Dobson), 16. Lee (Barzal, Dobson), 44. Pageau, 47. Palmieri (Jo. Bailey, Salo), 54. Jo. Bailey (Barzal) – 60. Jonsson Fjällby (Mantha, Fehérváry)

Brankári: Varlamov 26/27 - Vaněček 21/26

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 20 minút a 58 sekúnd, zaznamenal jeden plusový bod, strelu na bránu a hit/

/Martin Fehérváry (Washington Capitals) odohral 18 minút a 57 sekúnd a pripísal si asistenciu. Trikrát vystrelil na bránu, pripísal si jeden bodyček a jeden blok/

Ottawa - Florida 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 7. Reinhart (Bennett), 42. Bennett (Duclair, Reinhart), 42. Verhaeghe (Luostarinen, Mamin), 54. Verhaeghe (Mamin, Luostarinen)

Brankári: Gustavsson 26/30 - Knight 27/27

Minnesota - Calgary 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 27. Brodin (F. Gaudreau, Greenway), 52. F. Gaudreau (Boldy), 61. Kaprizov (Fiala, Hartman) – 23. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Zadorov), 58. E. Lindholm (Zadorov, J. Gaudreau)

Brankári: Talbot 31/33 - Markström 22/25

Colorado - Nashville 4:5 pp (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Makar (Kadri), 7. Lehkonen (Manson, Burakovsky), 17. L. O'Connor (Aube-Kubel), 30. Compher (Byram, Helm) – 12. Duchene (Granlund, Josi), 24. R. Johansen (F. Forsberg, Ekholm), 37. Josi, 45. Ekholm (A. Carrier, Granlund), rozh. náj. Duchene

Brankári: Kuemper 33/37 - Rittich 42/46

Edmonton - San Jose 5:4 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 30. R. McLeod (Yamamoto, Bouchard), 33. Yamamoto (Draisaitl, Hyman), 50. Ryan (Barrie), 52. Broberg (McDavid, Puljujärvi), 62. Hyman (Nugent-Hopkins, Kulak) – 3. Gregor (Chmelevski), 4. Gregor (Bordeleau), 36. Reedy (Burns, Couture), 51. Bonino (Couture, Nieto)

Brankári: Koskinen 40/44 - Reimer 26/31

Vancouver - Los Angeles 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 47. Boeser (E. Pettersson, J. Miller), 55. Chiasson (Q. Hughes, Richardson), 65. Boeser (E. Pettersson) – 36. Vilardi (Kupari, Lemieux), 39. Kempe (Kopitar, Määttä)

Brankári: Martin 32/35 - Petersen 26/29

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry asistoval, Chára zvíťazil. Florida vyhrala základnú časť NHL