Momentka zo ženského zápasu Slovensko - Maďarsko v Bratislave.
Momentka zo ženského zápasu Slovensko - Maďarsko v Bratislave. (Autor: Dominika Körtvélyesiová)
TASR|10. feb 2024 o 19:20

Slovenky boli blízko k výhre, Maďarky vyrovnali v poslednej minúte.

Turnaj štyroch krajín - Bratislava

Slovensko - Maďarsko 3:4 po nájazdoch (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 45. Hlinková (Ištocyová, L. Halušková), 50. Ištocyová, 52. Kúbeková (Korenková, Tóthová) - 1. Huszaková (Dabasiová), 54. Báhiczki-Tóthová (Huszak), 60. Metzlerová (Huszáková), rozhodujúci nájazd Garátová-Gasparicsová

Rozhodovali: Matejová (SR), Daleová (Švaj.) – Péterová, Gottlibetová (všetci Maď.)

Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 30:32

Diváci: 148

Zostava SR: Rišianová – Leskovjanská, Košecká, Janeková, Stern, A. Šulíková, Gálisová – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Tóthová, Hlinková, Fančovičová – Ištocyová, Dobiašová, Nemčeková – Rumanová, R. Halušková, Šimnová. Tréner A. Sieppi.

BRATISLAVA. Slovenské hokejistky neuspeli ani vo svojom treťom zápase na Turnaji štyroch krajín v Bratislave.

Na ZŠ Vladimíra Dzurillu v Ružinove podľahli v sobotu Maďarsku 3:4 po predĺžení a nájazdoch a v tabuľke obsadili so ziskom jedného bodu posledné štvrté miesto.

Predtým prehrali s Nórskom 0:5 a s Francúzskom 1:6. Maďarky turnaj vyhrali.

Ako povedal tréner Arto Sieppi, po zápase dievčatám vravel, že môžu byť na sebe hrdé aj napriek prehre. "Mali sme síce slabší vstup do zápasu, keď sme rýchlo inkasovali, ale potom sme dokázali trikrát skórovať a otočiť nepriaznivý vývoj.

Hráčky bojovali počas celého stretnutia, dobrý výkon podala aj naša brankárka.

Mrzieť nás môžu akurát nevyužité gólové šance v druhej tretine a taktiež nepremenená krátka presilovka v predĺžení. Nájazdy sú vždy nevyspytateľné a tentoraz sme v nich neboli úspešní," uviedol.

Konečné poradie

1. Maďarsko 6 b

2. Francúzsko 6 b

3. Nórsko 5 b

4. Slovensko 1 b

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenky na domácom turnaji získali jediný bod. Po nájazdoch prehrali s Maďarskom