Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. (Autor: Reuters)
Oh my Hockey, TASR|11. jan 2024 o 06:25 (aktualizované 11. jan 2024 o 09:55)

V predĺžení a nájazdoch nedostal dôveru.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský si v zápase Montrealu na ľade Philadelphie pripísal svoj 15. bod v tejto sezóne.

Asistoval na gól Davida Savarda v 12. minúte. Hoci sa pôvodne zdalo, že pred brankárom Erssonom tečoval puk, gól mu napokon uznaný nebol.

Košičan v stretnutí odohral 19 minút a 8 sekúnd, pripísal aj štyri bodyčeky. Opäť získal najtesnejší náskok pred Tomášom Tatarom na čele bodovania Slovákov.

Canadiens prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Mladý Slovák presedel predĺženie na striedačke a nedostal šancu ani v nájazdoch.

Prvý duel po výmene odohral v drese Philadelphie obranca Jamie Drysdale. Asistoval pri vyrovnávajúcom góle Morgana Frosta.

"Mám pocit, že lepší debut si neviem predstaviť. Vzrušujúci zápas, skvelé publikum, skvelí fanúšikovia a my sme vyšli víťazne, takže to bol naozaj skvelý večer," uviedla pre oficiálnu webovú stránku NHL nová posila "letcov".

Debutoval jeden z najtalentovanejších

Premiéru v NHL si odkrútil brankár Minnesoty Wild Jesper Wallstedt. Jeden z najtalentovanejších mladíkov na tomto poste však nezažiaril.

"Divosi" prehrali na ľade Dallasu vysoko 2:7. Švéd pochytal 27 z 34 pokusov súpera. Vytvoril však rekord ako najmladší brankár, ktorý kedy nastúpil za klub.

Podpísala sa na ňom nervozita. "Veľa pukov sa odo mňa odrážalo. Mal som pocit, že nechytím nič," priznal po zápase.

Prekonalo ho sedem rôznych strelcov. Arbitri najprv neuznali gól Robertsona, avšak potom roztočili kanonádu Pavelski, Duchene, Hintz, Robertson, Lundkvist, Seguin a Steel.

Švédsky brankár Jesper Wallstedt pri svojom debute v NHL.
Švédsky brankár Jesper Wallstedt pri svojom debute v NHL. (Autor: TASR/AP)

MacKinnon napodobnil Sakica

Útočník Colorada Nathan MacKinnon si v zápase proti Vegas (3:0) pripísal asistenciu a bodoval už v 23. domácom zápase v tejto sezóne.

"Je to šialené a stále ani neviem, či má dostatok uznania za to, ako skvele hrá. Každý zápas predvádza tie najlepšie výkony.

Jeho bodová séria je neuveriteľná," vyjadril slová chvály na 28-ročného centra elitného útoku Avalanche jeho spoluhráč Logan O'Connor.

Zopakoval tak bilanciu Joea Sakica a delí sa s ním o prvé miesto v tejto štatistike v klubovej histórii. Brankár Alexandar Georgiev predviedol 25 zákrokov.

NHL - základná časť - 11. január:

Philadelphia - Montreal 3:2 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Tippett (Konecny, Couturier), 29. Frost (Drysdale, Foerster), rozh. náj. Couturier – 2. Monahan (J. Barron, Guhle), 12. Savard (Pezzetta, Slafkovský)

Brankári: Ersson 17/19 - Primeau 37/39

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 19 minút a 8 sekúnd, pripísal si asistenciu a štyri bodyčeky/

Dallas - Minnesota 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)

Góly: 17. Pavelski, 25. Duchene (R. Suter, Lundkvist), 35. Hintz (Marchment, Lindell), 49. J. Robertson (Lindell), 50. Lundkvist (Faksa), 57. Seguin (Marchment), 59. Steel (Lindell, Cr. Smith) – 45. Boldy (Faber, Eriksson Ek), 52. Hartman (Zuccarello, Boldy)

Brankári: Wedgewood 21/23 - Wallstedt 27/34

Colorado - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Ničuškin (Rantanen, Drouin), 32. Ničuškin (Rantanen, MacKinnon), 50. L. O'Connor (C. Jones)

Brankári: Georgijev 25/25 - Patera 32/35

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Dal či nedal gól? Slafkovského najprv označili za strelca, napokon má iba asistenciu