Fehérváry zbiera body, Slafkovský mínusky. Má ich osem z troch zápasov

Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: X / Washington Capitals)
Oh my Hockey|24. jan 2024 o 06:35

Ružička bol zdravým náhradníkom.

NEW YORK. Slovenský obranca Martin Fehérváry sa v ostatnom období slušne bodovo rozbehol. V posledných štyroch zápasoch Washingtonu pozbieral tri asistencie.

Jednu pridal aj pri prehre Caps 3:5 na ľade Minnesoty. Sekundárnou asistenciou sa podieľal na góle Manthu, ktorý vypracoval nahrávajúci Kuznecov.

Fehérváry odohral 20 minút a 7 sekúnd, pripísal si asistenciu, strelu na bránku, dva bodyčeky a dve mínusky.

Ďalší nevydarený zápas má za sebou útočník Juraj Slafkovský. Jeho Canadiens prehrali tretíkrát po sebe a z duelu proti Ottawe si odniesol dve mínusky, pričom v posledných troch stretnutiach ich nazbieral už osem.

Senators vyhrali 4:1. Recept na súperovho brankára našiel len obranca Jonathan Kovacevic, ktorý strelil šiesty gól v ročníku a vyrovnal sa Slafkovskému.

Mladý Slovák strávil na ľade 17 minút a 54 sekúnd. Rozdal dva bodyčeky.

"Prvý inkasovaný gól nás veľmi zabolel. Súperovi sme ho darovali. Keď v tejto lige dávate súperovi takéto darčeky, tak je ťažké víťaziť. Naša sebadôvera je momentálne trochu krehká," uviedol Martin St. Louis, tréner Montrealu.

Synovia proti otcom

Calgary Flames prehrali na vlastnom ľade proti St. Louis Blues 3:4. Adam Ružička bol napriek dvom čerstvým absenciám v útočných radách tímu zdravým náhradníkom.

Pre zranenie nehral Erik Černák, ktorého Tampa Bay si z ľadu vo Philadelphii odnáša víťazstvo 6:3. Postaral sa oň Nikita Kučerov tromi gólmi a asistenciou. Ako prvý dosiahol 80. bod v prebiehajúcej sezóne.

Významný míľnik pokoril Brock Nelson. Líder New Yorku Islanders zaknihoval 500. bod v kariére, keď strelil prvý gól mužstva v zápase proti Vegas. Na výhru to ale nestačilo, "ostrovania" prehrali tesne 2:3.

Špeciálny duel sa hral v Anaheime. Dvojica hráčov Buffala Sabres Tage Thompson a Ryan Johnson totiž nastúpila proti otcom Brentovi Thompsonovi a Craigovi Johnsonovi, asistentom trénera Ducks.

Šťastnejší boli otcovia. Anaheim v dramatickom zápase zvíťazil 4:2. Zo spomínaných bodoval len Thompson, keď asistoval v 58. minúte.

Na presilovkový gól Sama Carrick v druhej tretine prihral obranca Olen Zellweger, pre ktorého to bol prvý kanadský bod v lige v jeho debutovom zápase.

"Je úžasné zvíťaziť vo svojom prvom stretnutí. Najmä v úvodných striedaniach som cítil silné vzrušenie. Hralo sa v rýchlom tempe, hráč s pukom tu má oveľa menej času," poznamenal trojnásobný majster sveta v kategórii do 18 a 20 rokov.

NHL - základná časť - 24. január:

Detroit - Dallas 4:5 (2:1, 0:4, 2:0)

Góly: 15. Perron (Gostisbehere, Raymond), 17. DeBrincat (Sprong), 52. Larkin (Raymond), 57. Compher (DeBrincat, Larkin) – 4. Benn (J. Robertson, Harley), 21. Marchment (Duchene, Seguin), 25. Hintz (W. Johnston, Harley), 32. Lindell (W. Johnston, Hintz), 36. Hintz (W. Johnston)

Brankári: Lyon 27/32, Reimer 6/6 - Oettinger 30/34

Montreal - Ottawa 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Kovacevic (Caufield, Suzuki) – 8. Greig (Brännström, Norris), 9. Sanderson (Zub, Stützle), 27. Pinto (Giroux), 58. M. Joseph

Brankári: Allen 24/27 - Korpisalo 24/25

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 54 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a dva bodyčeky/

Philadelphia - Tampa Bay 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)

Góly: 30. Atkinson (Farabee, Se. Walker), 34. Drysdale (Frost, Atkinson), 41. York (Frost) – 2. Point (Crozier), 19. Kučerov (D. Raddysh, Hagel), 23. Kučerov (Point, Stamkos), 38. Eyssimont (Kučerov, Hedman), 59. Hagel (Cirelli, de Haan), 60. Kučerov (Cirelli, Perbix)

Brankári: Ersson 15/19 - Vasilevskij 30/32

NY Islanders - Vegas 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 24. Nelson (Romanov, Dobson), 50. Pageau (Holmström, Pelech) – 12. Barbašev (Pietrangelo), 28. Rempal (N. Roy, Pietrangelo), 30. N. Roy

Brankári: Sorokin 24/27 - Hill 40/42

Minnesota - Washington 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 2. Faber (Zuccarello, Rossi), 5. M. Foligno (Boldy, Eriksson Ek), 27. M. Johansson (Bogosian), 42. Eriksson Ek (M. Foligno, Brodin), 54. M. Johansson (Hartman, Maroon) – 30. Mantha (Je. Kuzněcov, Fehérváry), 58. Oshie (Carlson, Pacioretty), 59. Mantha (Malenstyn, Dowd)

Brankári: Gustavsson 30/33 - Kuemper 25/30

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 7 sekúnd, pripísal si asistenciu, strelu na bránku, dva bodyčeky a dve mínusky/

Calgary - St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)

Góly: 12. Weegar (R. Andersson, Kadri), 32. Hanifin (Šarangovič, C. Tanev), 33. Šarangovič (Huberdeau, E. Lindholm) – 29. Saad (Parayko, Leddy), 38. B. Schenn, 47. Kyrou (Thomas, Leddy), 60. Saad (Parayko, Leddy)

Brankári: Markström 22/26 - Binnington 32/35

Edmonton - Columbus 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 8. Foegele (E. Kane, Nurse), 45. E. Kane (Foegele, Nugent-Hopkins), 46. McDavid (Draisaitl, Ceci), 56. Holloway (C. Brown, Kulak) – 16. Voronkov (K. Johnson)

Brankári: Skinner 27/28 - Merzlikins 20/24

Anaheim - Buffalo 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Silfverberg (Gudas, Fowler), 24. Carrick (Zellweger, Terry), 25. Silfverberg (McTavish), 59. Henrique (Vatrano, Fowler) – 55. Greenway (Dahlin, Cozens), 58. Okposo (T. Thompson, Greenway)

Brankári: Gibson 28/30 - Luukkonen 32/35

San Jose - NY Rangers 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 43. Sturm, 45. Carpenter (Rutta, Zadina), 62. Hertl (Rutta, Barabanov) – 8. Fox (Lafrenière, Trocheck), 22. Panarin (Fox, K. Miller)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry zbiera body, Slafkovský mínusky. Má ich osem z troch zápasov