Martin Pospíšil. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|10. jan 2024 o 06:35

Do zápasového diania sa vrátil Erik Černák.

NEW YORK. Útočník Martin Pospíšil sa v noci z utorka na stredu dostal na dvojciferný počet bodov v NHL. Pripísal si 10. bod v sezóne aj v kariére a bodoval v treťom dueli v rade.

V tretej tretine asistoval na dôležitý gól na 3:3. Vďaka tomu sa Calgary naštartovalo k obratu a vyhralo 6:3 nad Ottawou.

Pospíšil, napádaný súperom, udržal puk v pásme, keď v blízkosti modrej čiary prihral Noahovi Hanifinovi. Ten sa presadil pekným bekhendovým gólom.

Pospíšil sa stal tretím Slovákom v ročníku, ktorý dosiahol hranicu 10 bodov. Pred ním sa to podarilo Jurajovi Slafkovskému a Tomášovi Tatarovi.

Odohral 11 minút a 13 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve plusky, menší trest, strelu na bránku a sedem bodyčekov. Jeho tvrdosť pocítil napríklad kapitán Sens Brady Tkachuk, ktorý sa s ním stretol v strede ľadovej plochy.

Proti Ottawe nastúpil aj Adam Ružička. Strávil na ľade 9 minút a 21 sekúnd, pripísal si mínusku a strelecký pokus.

Tatar a Černák víťazne

Z výhry sa radoval aj Tomáš Tatar. Jeho Seattle dosiahol na ľade Buffala siedmy triumf v rade a bodoval v jedenástom dueli za sebou. Gólom a asistenciou k tomu prispel Jaden Schwartz, ktorý sa vrátil po zranení.

"Samozrejme, že víťazstvo je na prvom mieste, ale chceme pomôcť tímu aj bodmi. Uvedomil som si, že keď si pomáhame a hráme jeden pre druhého, môžeme byť úspešnejší. Vždy sa snažím sústrediť na svoju hru a pomôcť mužstvu čo najviac," povedal Schwartz.

Brankár hostí Joey Daccord mal 36 úspešných zákrokov: "Pre náš tím bolo povzbudivé vidieť, že hráme dobre. Myslím si, že sme našli spôsob, akým sa chceme prezentovať a potrebujeme v tom pokračovať," skonštatoval 27-ročný brankár hostí.

Daccord zaznamenal šieste víťazstvo v rade v bránke Kraken a už len len jeden triumf ho delí od vyrovnanie rekordu Martina Jonesa (7 zápasov od 1. do 14. januára 2023).

Tatar odohral 14 minút a 33 sekúnd, získal plusku a dvakrát vystrelil na bránku. Mal aj tutovku, avšak zoči-voči brankárovi skúšal rovnakú fintu ako nedávno proti Ottawe a neuspel.

Do zápasového diania sa vrátil Erik Černák. Jeho Tampa Bay otočila nepriaznivý vývoj zápasu proti Los Angeles a vyhrala 3:2 po predĺžení.

Na ľade strávil 19 minút a 34 sekúnd, zaknihoval plusku, strelu, päť bodyčekov a blok.

Už pred zápasom sa nechal počuť, že je z návratu nadšený: "Cítim sa naozaj dobre. Neviem sa dočkať, keď budem späť na ľade, aby som pomohol tímu a spoluhráčom, lebo, úprimne, je trochu nuda byť zranený a nemôcť hrať, takže som nadšený."

Nylander oslávil novú zmluvu

Toronto deklasovalo San Jose 7:1. Výrazný podiel na výsledku Maple Leafs mal Mitchell Marner, ktorý zaznamenal dva góly a dve asistencie.

Tromi bodma sa blysli aj Jake McCabe (1+2) a William Nylander (0+3). Švédsky útočník na začiatku týždňa podpísal osemročný kontrakt na astronomických 92 miliónov amerických dolárov.

"Samozrejme, bolo to výnimočné. Bol to prvý zápas od podpisu zmluvy, takže to bolo príjemné," povedal Nylander o ováciách, ktoré dostal od publika. Sharks prehrali dvanásty duel v rade, v tomto období nezískali ani bod.

Leon Draisaitl a Connor McDavid skórovali a pomohli Edmontonu vyhrať ôsmy zápas za sebou, uspeli na ľade Chicaga 2:1.

"Nebol to náš najlepší výkon, ale treba uznať aj kvality Blackhawks," uviedol kapitán Oilers. Nemecký útočník skóroval v ôsmom zápase proti Chicagu.

Jediným hráčom s dlhšou aktívnou sériou proti jednému klubu je Auston Matthews z Toronta proti Columbusu (deväť zápasov).

V zostave domácich chýbal Connor Bedard, ktorý si zlomil čeľusť minulú sobotu, v zápase s New Jersey (2:4).

Edmonton má po sezónach 1983/84 (trikrát) a 1984/85 (dvakrát) tretíkrát v histórii viacnásobnú víťaznú sériu v trvaní aspoň osem zápasov.

Buffalo - Seattle 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)

Góly: 5. J. Skinner (Mittelstadt, Tuch), 21. Tuch (J. Skinner, Mittelstadt) – 14. Gourde (Tolvanen, Bjorkstrand), 19. Dunn (Burakovsky, Tolvanen), 23. Wennberg (Schwartz, Dumoulin), 32. Schwartz (B. Tanev, Borgen), 37. Beniers (Borgen)

Brankári: Levi 21/26 - Daccord 36/38

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 14 minút a 33 sekúnd, získal plusku a dvakrát vystrelil na bránku/

Tampa Bay - Los Angeles 3:2pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 53. Motte (Eyssimont), 56. Hagel (Perbix, Lilleberg), 63. Perbix (Hagel) – 32. Danault (Spence, Moore), 35. M. Roy (Fiala, Moore)

Brankári: Vasilevskij 20/22 - Talbot 26/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 34 sekúnd, zaknihoval plusku, strelu, päť bodyčekov a blok/

Toronto - San Jose 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Góly: 17. Rielly (W. Nylander, Brodie), 18. Matthews (Marner, W. Nylander), 21. Marner (McCabe, Liljegren), 23. Holmberg (McMann, Kämpf), 42. McCabe (Marner, Benoit), 44. Marner (Rielly, W. Nylander), 46. N. Robertson (Knies, McCabe) – 28. Thrun (Granlund, Duclair)

Brankári: Jones 22/23 - Kähkönen 16/20, Blackwood 22/25

NY Islanders - Vancouver 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 32. Nelson (Palmieri, Barzal), 56. Nelson – 17. Hronek (Michejev, Garland), 19. Q. Hughes, 31. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 38. T. Myers (Blueger, Garland), 59. Joshua

Brankári: Sorokin 29/33 - DeSmith 18/20

Nashville - Anaheim 3:5 (0:3, 0:1, 3:1)

Góly: 50. A. Carrier (Nyquist), 58. Tomasino (McCarron, Josi), 60. Gurianov (McCarron, Pärssinen) – 12. R. Strome (Killorn), 15. Vatrano (LaCombe, Killorn), 18. McTavish (Terry, Mintjukov), 24. Terry (Henrique, Vaakanainen), 44. Gudas (LaCombe)

Brankári: Saros 28/33 - Dostál 39/42

St. Louis - Florida 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Góly: 4. B. Schenn (Neighbours, Saad) – 16. Stenlund (Gadjovich, Lockwood), 22. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 43. M. Tkachuk (Verhaeghe), 46. M. Tkachuk (Forsling, Lundell), 60. M. Tkachuk (Kulikov)

Brankári: Hofer 26/30 - Stolarz 29/30

Winnipeg - Columbus 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Dillon (Ehlers, Scheifele), 31. Perfetti (Samberg, Schmidt), 35. Morrissey (Lowry), 44. Perfetti, 50. Vilardi (Lowry, Perfetti)

Brankári: Hellebuyck 29/29 - Tarasov 18/23

Chicago - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Dickinson – 9. Draisaitl (R. McLeod, Nurse), 22. McDavid (Ekholm, Foegele)

Brankári: Mrázek 13/15 - Skinner 25/26

Arizona - Boston 4:3pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 29. Keller, 37. Guenther (L. Cooley, Bjugstad), 41. Maccelli (Crouse), 65. Schmaltz (Keller, Moser) – 5. Pastrňák (Geekie, Marchand), 30. J. Boqvist, 46. DeBrusk (H. Lindholm, Geekie)

Brankári: Ingram 29/32 - Ullmark 32/35, Swayman 0/1

Calgary - Ottawa 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)

Góly: 5. Zary, 24. Šarangovič (Huberdeau, E. Lindholm), 41. Hanifin (Pospíšil, Zary), 49. Coleman (Hanifin, Kadri), 56. Šarangovič (Hanifin, Kadri), 58. Coleman (Backlund) – 5. Bernard-Docker (Tarasenko, Greig), 20. Kubalík (Greig, Chychrun), 33. B. Tkachuk (Giroux, Batherson)

Brankári: Markström 30/33 - Korpisalo 30/35

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11 minút a 13 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve plusky, menší trest, strelu na bránku a sedem bodyčekov/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 21 sekúnd, pripísal si mínusku a strelecký pokus/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil bodoval v treťom zápase za sebou. Kapitán súpera pocítil jeho tvrdosť