Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey, TASR|19. jan 2024 o 06:45 (aktualizované 19. jan 2024 o 10:20)

Jediným bodujúcim Slovákom bol Martin Fehérváry.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil nedohral stretnutie medzi jeho Calgary Flames a Torontom Maple Leafs. Odstúpil z neho už v prvej tretine.

V tej sa zranil, keď sa pri bránení Austona Matthewsa potkol o jeho nohu. Následne nekontrolovateľne narazil do mantinelu a vo veľkých bolestiach mu museli s odchodom do kabíny pomôcť spoluhráči.

Tréner Ryan Huska po zápase nemal nijaké ďalšie informácie o jeho zdravotnom stave. Ide o zranenie v hornej časti tela.

Pospíšil stihol odohrať len 3 minúty a 46 sekúnd a za ten čas raz vystrelil na bránku, zablokoval jednu strelu a rozdal dva bodyčeky.

Proti Maple Leafs nastúpil aj Adam Ružička. Ten odohral 12 minút a 24 sekúnd a zaknihoval mínusku.

Jediným bodujúcim Slovákom v nočnom programe NHL sa stal Martin Fehérváry. Bodoval druhýkrát po sebe a k výhre 5:2 nad St. Louis prispel asistenciou pri poslednom góle do prázdnej bránky.

Na ľade strávil 20 minút a 22 sekúnd, získal dve plusky, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu.

Juraj Slafkovský napodobnil negatívne čísla Šimona Nemca z ich nedávneho vzájomného zápasu. Pri prehre 2:6 proti Ottawe nastúpil na krídle prvého útoku a na ľade strávil najviac času spomedzi útočníkov Canadiens - 20:41 minúty. Do štatistík si pripísal tri mínusové body.

"Myslím si, že sme hrali na maximum a vidieť to aj na výsledku. Veľmi sa mi páči, že v nedávnych zápasoch sme trávili veľa času v útočnom pásme. Je to krok správnym smerom," poznamenal tréner "senátorov" Jacques Martin.

Canadiens odohrali počas uplynulých deviatich dní až šesť zápasov, pričom zvíťazili v (predošlých) dvoch. "Mali sme náročný program. Na konci dňa je to však jedno a my musíme byť na tieto veci pripravení," poznamenal útočník Cole Caufield.

Seattle s Tomášom Tatarom v zostave podľahol Edmontonu Oilers 2:4. Útočník odohral 10 minút a 35 sekúnd, pripísal si strelecký pokus a dve trestné minúty.

Noc hetrikov

Edmonton Oilers vyhrali dvanásty zápas po sebe. Ich séria už teraz láme rekordy. Vyrovnali šnúru Montrealu Canadiens z ročníka 1967/68, vďaka čomu sa stali kanadským tímom s najdlhším víťazným ťažením v dejinách.

Základná časť je len v polovici, ale Auston Matthews strelil už štvrtý hetrik v sezóne. Pri výhre 4:3 nad Calgary strelil prvý, druhý aj víťazný presný zásah.

Trojgólový večer zažil aj jeho konkurent David Pastrňák. Výhru Bostonu režíroval otváracím gólom v prvej minúte a ďalšími dvomi v priebehu posledných minút.

A z troch gólov sa radoval aj T. J. Oshie. Forvard Washingtonu zaznamenal hetrik proti St. Louis, klubu, za ktorý odohral sedem sezón.

"Aj v tomto bode kariéry si veľmi užívam uznanie fanúšikov a vážim si, že hodili na ľad nejaké čiapky. Naši priaznivci sú naozaj skvelí a som rád, že sme ich dnes potešili," poznamenal Oshie.

Významný míľnik dosiahol pri výhre Tampy Bay 7:3 nad Minnesotou Nikita Kučerov. Aktuálne najproduktívnejší hráč NHL si pripísal 500. asistenciu v kariére.

NHL - základná časť - 19. január:

Boston - Colorado 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 1. Pastrňák (Coyle), 5. Lauko (Geekie, H. Lindholm), 15. DeBrusk (Wotherspoon, Zacha), 58. Pastrňák (DeBrusk, Zacha), 60. Pastrňák (Coyle) – 8. Wood (Toews, Malinski), 37. MacKinnon (Manson, Makar)

Brankári: Swayman 30/32 - Georgijev 26/30

Buffalo - Chicago 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Girgensons (Ry. Johnson, Krebs), 43. Peterka (Ry. Johnson, Quinn), 47. Dahlin (Mittelstadt, Tuch)

Brankári: Luukkonen 19/19 - Söderblom 28/31

Ottawa - Montreal 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 9. B. Tkachuk (Greig, Zub), 12. Stützle (Zub), 30. Chartier (Kelly, Bernard-Docker), 39. Tarasenko (B. Tkachuk, Stützle), 42. M. Joseph (Stützle), 53. Kelly (Sanderson) – 14. Caufield (Monahan), 56. Pezzetta

Brankári: Korpisalo 21/23 - Primeau 32/37

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 41 sekúnd, zaznamenal tri mínusové body/

Philadelphia - Dallas 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 19. Se. Walker (Frost, Farabee), 24. Tippett (Couturier), 41. Atkinson (Frost, Sanheim), 50. Laughton (t.s.), 55. Tippett – 33. Seguin (Duchene)

Brankári: Ersson 14/15 - Oettinger 38/43

Tampa Bay - Minnesota 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)

Góly: 7. Hedman (Point, Kučerov), 21. Cirelli (Point, Hedman), 24. Merelä (Sheary, Perbix), 33. Point (Kučerov), 42. Stamkos (Kučerov, Hedman), 47. Eyssimont (Cirelli, D. Raddysh), 58. Cirelli (Hagel, Hedman) – 6. Eriksson Ek (Faber, Middleton), 31. Rossi (Middleton, Kaprizov), 40. Middleton (Rossi, Zuccarello)

Brankári: Vasilevskij 30/33 - Gustavsson 31/38

Washington - St. Louis 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 11. Oshie (Pacioretty), 24. Aube-Kubel (Lapierre, Carlson), 31. Oshie (D. Strome, Pacioretty), 41. D. Strome (Ovečkin, Carlson), 60. Oshie (Fehérváry) – 18. N. Walker (Leddy, Parayko), 45. Faulk (Alexandrov, N. Walker)

Brankári: Lindgren 18/20 - Binnington 21/25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 22 sekúnd, získal asistenciu, dve plusky, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Calgary - Toronto 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Góly: 11. Šarangovič (R. Andersson, Huberdeau), 16. Kadri (E. Lindholm, Huberdeau), 38. Mangiapane (Backlund, Hanifin) – 19. Matthews (W. Nylander, McMann), 25. Matthews (W. Nylander, Holmberg), 28. Marner (W. Nylander, Matthews), 34. Matthews (Knies)

Brankári: Vladař 29/33 - Jones 24/27

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 3 minúty a 46 sekúnd, stihol raz vystreliť na bránku, zablokovať jednu strelu a rozdať dva bodyčeky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 24 sekúnd, zaknihoval mínusku/

Edmonton - Seattle 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Foegele (Draisaitl, E. Kane), 25. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 28. Foegele (Draisaitl, E. Kane), 58. Hyman (McDavid, Draisaitl) – 10. Tolvanen (Bjorkstrand), 14. McCann (Eberle, Gourde)

Brankári: Skinner 25/27 - Daccord 32/36

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 10 minút a 35 sekúnd, pripísal si strelecký pokus a dve trestné minúty/

Los Angeles - Nashville 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Doughty (Kempe, Fiala) – 28. O'Reilly (Josi, Sissons), 34. Nyquist (L. Schenn, O'Reilly)

Brankári: Rittich 31/33 - Saros 33/34

Vancouver - Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 17. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 40. Joshua (Höglander, Blueger) – 19. Dermott (Kerfoot, Zucker)

Brankári: Demko 20/21 - Ingram 24/26

Vegas - NY Rangers 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Marchessault (N. Roy, Hague), 15. Barbašev (N. Roy, Marchessault), 38. Barbašev (Stone, Stephenson), 39. Kolesar (Korczak, Howden), 59. Howden (Stone) – 41. Zibanejad (Kreider, Panarin)

Brankári: Thompson 29/30 - Šesťorkin 21/25