Na farmu sa mu nechce. Slafkovský strelil v deviatom zápase svoj tretí gól

Juraj Slafkovský sa raduje z prvého gólu v NHL.
Juraj Slafkovský sa raduje z prvého gólu v NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|6. nov 2022 o 06:58

V akcii boli štyria Slováci.

NEW YORK, TAMPERE. Juraj Slafkovský strelil svoj tretí gól v NHL. V tretej tretine zápasu Montrealu a Vegas uzatváral stav 4:6.

Prvý výber posledného draftu na chvíľu dokonca opustil zápas, keď bolestivo blokoval strelu. Vrátil sa však, odsedel si za spoluhráča dlhý trest a po návrate na ľad skóroval.

Celkovo odohral ako člen štvrtého útoku 11 minút a 34 sekúnd, strelil gól, trikrát vystrelil na bránku a zablokoval jednu strelu.

Išlo možno o jeho posledný zápas v tejto sezóne NHL. Ak odohrá desiaty, začne mu platiť prvý rok nováčikovskej zmluvy.

"Stále si myslím, že nestrieľam dosť, ale je to súčasť hry a musím sa dostávať do lepších príležitostí. Asi je len otázkou času, kedy začnem strieľať viac a viac," zamyslel sa Slafkovský.

Spomedzi jeho spoluhráčov sa presadili aj Caufield a dvakrát Suzuki.

Asistencia Tatara

Bodoval aj Tomáš Tatar, ktorý asistenciou prispel k výhre New Jersey 4:3 po predĺžení na ľade Calgary. Na ľade strávil 12 minút a 26 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve trestné minúty, bodyček a blok.

Výhru oslavuje aj Erik Černák. Jeho Tampa Bay porazila Buffalo 5:3. Robustný zadák odohral 21 minút a 51 sekúnd, zaznamenal šesť bodyčekov a dva bloky.

Štvrtým krajanom v zápasovom dianí bol Martin Fehérváry, ktorý s Washingtonom nestačil na Arizonu a utrpel porážku 2:3.

Slovák odohral 23 minút a 40 sekúnd, zaznamenal dva mínusové body, dve trestné minúty, strelu na bránu, šesť bodyčekov a blok.

Gól číslo 300

Claude Giroux strelil jediný gól Ottawy v zápase proti Philadelphii. Proti tímu, v ktorom bol kedysi kapitán, strelil svoj 300. gól v NHL

Sidney Crosby strelil gól a asistoval pri porážke proti Seattlu. Kanaďan zaznamenal 900. asistenciu v NHL a na túto métu potreboval 1120 zápasov. Rýchlejšie to stihli len piati hráči v dejinách - Sidney Crosby, Mario Lemieux, Paul Coffey, Adam Oates a Ron Francis.

Alexander Ovečkin strelil 787. gól za Washington. Žiaden hráč v histórii neskóroval toľkokrát v drese jedného klubu.

Siedmy hetrik v kariére zaznamenal Jamie Benn. Útočník Dallasu patril medzi ústredné postavy vydareného stretnutia. Stars si poradili s Edmontonom pomerom 6:2.

Zápas v Tampere ovládli Colorado Avalanche výhrou 5:1 nad Columbusom. Cale Makar získal tri body za necelých päť minút v druhej časti hry. Rýchlejšie zaknihovali tri body v tretine len piati obrancovia pred ním - Ray Bourque, Art Smith, Cy Wentworth, Filip Hronek a Paul Coffey.

V Detroite zavládla nostalgia. Pred víťazným duelom proti New Yorku Islanders sa na ľade zišla špeciálna skupina hráčov, ktorá pred 25 rokmi vyhrala Stanleyho pohár. Na spomienkovej akcii sa zúčastnili Steve Yzerman, Nicklas Lidström, Brendan Shanahan, Vladimir Konstantinov a ďalší.

NHL - základná časť - 6. november:

Detroit - NY Islanders 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Raymond (Kubalík, Larkin), 33. P. Suter (Erne, Seider), 51. Kubalík (Copp)

Brankári: Husso 24/24 - Varlamov 22/24, Sorokin 1/2

Columbus - Colorado 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 13. Jenner (Werenski, Roslovic) – 1. Lehkonen (MacKinnon, Rantanen), 22. Kaut (Makar, MacKinnon), 25. L. O'Connor (Makar, D. Toews), 25. D. Toews (MacKinnon, Makar), 42. Newhook (Rodrigues, Kaut)

Brankári: Korpisalo 40/45 - Georgijev 31/32

Winnipeg - Chicago 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 31. Morrissey (Scheifele, Dubois), 34. Lowry (DeMelo, Dillon), 38. Dubois (Morrissey, Connor), 45. Schmidt (Perfetti)

Brankári: Hellebuyck 30/30 - Soderblöm 21/24, Wells 12/13

Edmonton - Dallas 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Góly: 31. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 44. Nurse (Puljujärvi, E. Kane) – 7. Pavelski (Hintz, J. Robertson), 27. C. Miller (Gurianov, Seguin), 35. J. Robertson (Pavelski, Hakanpää), 36. Ja. Benn (J. Robertson, Heiskanen), 45. Ja. Benn (Heiskanen, J. Robertson), 53. Ja. Benn (Dellandrea, R. Suter)

Brankári: Campbell 30/36 - Wedgewood 28/30

Montreal - Las Vegas 4:6 (1:1, 0:1, 3:4)

Góly: 15. Caufield (Dach, Edmundson), 41. Suzuki (Dach, Guhle), 51. Suzuki (Dach, Caufield), 56. Slafkovský (Guhle) – 14. Hague, 23. Re. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 45. Re. Smith (Kessel, Theodore), 49. Kolesar (Hague), 49. N. Roy (Kolesar, W. Carrier), 54. Marchessault (Eichel, Pietrangelo)

Brankári: Allen 36/42 - Hill 27/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 11 minút a 34 sekúnd, strelil gól, trikrát vystrelil na bránku a zablokoval jednu strelu/

Ottawa - Philadelphia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Giroux (Stützle, B. Tkachuk) – 6. Hayes (DeAngelo, Konecny), 39. MacEwen

Brankári: Talbot 26/28 - Hart 33/34

Pittsburgh - Seattle 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 26. Crosby (Guentzel, Letang), 50. Guentzel (Crosby, Letang) - 28. Dunn (Gourde), 48. Gourde (Tanev, Geekie), 57. Tanev (Gourde, Geekie)

Brankári: Jarry 25/28 - Jones 35/37

Tampa Bay - Buffalo 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Góly: 8. Paul (Hedman, Hagel), 26. Point (Stamkos, Kučerov), 48. Hagel (Kučerov), 56. Perbix (Kučerov, Hagel), 60. Kučerov (Point) – 17. Girgensons (Power, Ta. Thompson), 29. Mittelstadt (Power, Okposo), 45. J. Skinner (Tuch)

Brankári: Elliott 21/24 - Comrie 25/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 51 sekúnd, zaznamenal šesť bodyčekov a dva bloky/

Toronto - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Matthews (Bunting, Marner), 35. Matthews (Nylander, Marner) – 25. Marchand (t.s.)

Brankári: Samsonov 13/14, Källgren 7/7 - Ullmark 26/28

Washington - Arizona 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Góly: 29. Ovečkin (T. van Riemsdyk, Mantha), 44. Mantha – 47. J. Brown (Gostisbehere), 50. N. Ritchie (Boyd, Gostisbehere), 60. N. Ritchie (Hayton, Keller)

Brankári: Kuemper 23/26 - Vejmelka 34/36

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 23 minút a 40 sekúnd, zaznamenal dva mínusové body, dve trestné minúty, strelu na bránu, šesť bodyčekov a blok/

Calgary - New Jersey 3:4 pp (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. Kadri (Lewis), 25. E. Lindholm (Hanifin, Toffoli), 44. Zadorov (Coleman, R. Andersson) – 5. Bastian (J. Hughes, Wood), 8. Zetterlund (Tatar, Hischier), 17. Wood (M. McLeod, Bastian), 63. Zetterlund (Hamilton, J. Hughes)

Brankári: Markström 31/35 - Vaněček 27/30

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 26 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve trestné minúty, bodyček a blok/

Vancouver - Nashville 3:4 sn (3:0, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Michejev (Q. Hughes, L. Schenn), 4. J. Miller (Höglander, Horvat), 18. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes) – 23. Gross (Niederreiter, Ekholm), 42. Gross (Sanford, Jankowski), 43. Niederreiter (Ekholm), rozh. náj. Duchene

Brankári: Demko 27/30 - Saros 42/45

Los Angeles - Florida 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)

Góly: 30. Kupari (Fiala, Grundström), 31. T. Moore (Arvidsson, Danault), 40. Arvidsson (Kopitar, T. Moore), 43. Lizotte (M. Roy, Kaliyev), 57. Vilardi (Edler, Kopitar) – 11. Lomberg (Balcers), 30. Verhaeghe (Forsling, Barkov), 42. Luostarinen (Reinhart, Cousins), 46. Verhaeghe (M. Tkachuk)

Brankári: Quick 34/38 - Bobrovskij 34/39

San Jose - Anaheim 4:5 sn (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Labanc (Meier, Benning), 29. Meier (E. Karlsson, Hertl), 37. Kunin (Hertl, Labanc), 50. Hertl (Labanc, Meier) – 13. Leason (Klingberg, McTavish), 18. Comtois (Zegras, Leason), 56. McTavish (Kulikov), 59. Henrique (R. Strome, Terry), rozh. náj. Henrique

Brankári: Reimer 21/25 - Stolarz 48/52

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Na farmu sa mu nechce. Slafkovský strelil v deviatom zápase svoj tretí gól