Juraj Slafkovský na ľade Bostonu.
Juraj Slafkovský na ľade Bostonu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|21. jan 2024 o 06:40

Ružička odohral len 6 minút.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v noci zo soboty na nedeľu na ľade Bostonu Bruins vysoko 4:9.

Juraj Slafkovský v zápase, na ktorý treba čím skôr zabudnúť, odohral 20 minút a 6 sekúnd, zaknihoval asistenciu, tri mínusky, dva strelecké pokusy a štyri bodyčeky.

Bol pri otváracom góle stretnutia. V presilovke prihral puk Monahanovi, ten našiel Caufielda a americký ostrostrelec sa nemýlil.

Odvtedy však šli veci dolu vodou. Slafkovský zaznamenal až tri mínusové body v druhom zápase po sebe.

Urobil veľkú chybu pri góle Bostonu na 7:4. Pri snahe o rozohrávku poslal puk na hokejku Charlieho Coylea, ktorý potom našiel strelca Brada Marchanda.

Išlo o 20. gól Marchanda v ročníku 2023/24. Tento míľnik prekonal v jedenástej sezóne v rade, čím ustanovil nový rekord klubu.

+14

V akcii bol aj Šimon Nemec. Mladý zadák sa taktiež musel zmieriť s prehrou, jeho New Jersey podľahlo Dallasu 2:6.

Nemec strávil na ľade 19 minút a 9 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty za držanie a dva bloky.

Mizéria tímov so Slovákmi v zostave pokračovala aj v St. Louis, kde pricestovali Washington Capitals. Tím z hlavného mesta prehral 0:3. Martin Fehérváry odohral 19 minút a 25 sekúnd, zaknihoval strelu, bodyček a menší trest.

Adam Ružička odohral pri prehre Calgary 1:3 proti Edmontonu iba 6 minút a 3 sekundy, stihol zaznamenať menší trest. Po boku kritizovaného Slováka zažil debut v NHL Čech Adam Klapka, aj on však odohral len šesť minút.

NHL - základná časť - 21. január:

Buffalo - Tampa Bay 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 34. Cozens (Peterka, Dahlin) – 7. Paul (Hagel, Cirelli), 8. Motte, 59. de Haan (Hagel, Paul)

Brankári: Luukkonen 13/15 - Johansson 26/27

Philadelphia - Colorado 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)

Góly: 22. Farabee (Frost, Atkinson), 33. Konecny (Tippett, Poehling), 46. Foerster (Frost, Atkinson), 49. Atkinson (Ristolainen, N. Cates) – 10. L. O'Connor (Colton, Malinski), 19. Rantanen (MacKinnon, Colton), 21. MacKinnon (Wood, Manson), 29. L. O'Connor (Wood, Colton), 38. MacKinnon (Manson, Kiviranta), 53. Rantanen (Makar, Drouin), 60. L. O'Connor (MacKinnon, Toews)

Brankári: Hart 10/15, Ersson 7/8 - Georgijev 34/38

Arizona - Nashville 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 10. Keller (Guenther, Durzi), 22. Keller (Maccelli), 30. Carcone (McBain, Durzi) – 24. Josi (Nyquist, Sissons), 59. Novak (F. Forsberg, Josi)

Brankári: Ingram 30/32 - Saros 21/24

Ottawa - Winnipeg 1:2pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 45. Kelly (Tarasenko, Norris) – 35. Appleton (Niederreiter, Samberg), 65. Ehlers (Pionk, Namestnikov)

Brankári: Korpisalo 27/29 - Hellebuyck 27/29

Boston - Montreal 9:4 (3:2, 2:2, 4:0)

Góly: 13. Carlo (Frederic, Lauko), 19. DeBrusk (J. van Riemsdyk), 20. Heinen (Grzelcyk, McAvoy), 31. Heinen (J. Boqvist, H. Lindholm), 32. Coyle (Pastrňák, Marchand), 42. Pastrňák, 45. Marchand (Coyle), 50. Zacha (DeBrusk, J. van Riemsdyk), 51. Heinen (Geekie, Shattenkirk) – 10. Caufield (Monahan, Slafkovský), 15. Armia (J. Roy, Monahan), 27. Matheson (Monahan, Suzuki), 33. Gallagher (Harvey-Pinard)

Brankári: Ullmark 17/21 - Montembeault 22/30, Primeau 5/6

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 6 sekúnd, zaknihoval asistenciu, tri mínusky, dva strelecké pokusy a štyri bodyčeky/

New Jersey - Dallas 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)

Góly: 54. Bratt (Meier, Hischier), 59. Toffoli – 6. Pavelski (Benn, J. Robertson), 28. Hintz (R. Suter), 37. Duchene (Seguin, Harley), 40. Hintz (W. Johnston, R. Suter), 43. Cr. Smith (Dellandrea, Harley), 48. W. Johnston (J. Robertson, Lindell)

Brankári: Daws 30/36 - Wedgewood 29/31

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 9 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty a dva bloky/

Vancouver - Toronto 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)

Góly: 4. Höglander (Lafferty, Q. Hughes), 6. Höglander (Aman, Garland), 13. Garland (Blueger, Joshua), 39. Garland (Blueger), 48. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 51. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) – 25. W. Nylander (Rielly, Brodie), 28. McCabe (Marner, Matthews), 29. W. Nylander (Rielly), 44. Marner

Brankári: Demko 42/46 - Jones 15/21

St. Louis - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Parayko (Thomas), 28. B. Schenn (Faulk, Bučnevič), 56. Neighbours (Thomas, Kyrou)

Brankári: Binnington 18/18 - Lindgren 26/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 25 sekúnd, zaknihoval strelu, bodyček a menší trest/

Calgary - Edmonton 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 22. Weegar (Coleman) – 16. R. McLeod (Foegele, Desharnais), 42. Gagner (Holloway, Ceci), 60. Hyman (Nugent-Hopkins)

Brankári: Vladař 30/32 - Skinner 26/27

/Adam Ružička (Calgary) odohral 6 minút a 3 sekundy, pripísal si dve trestné minúty/

San Jose - Anaheim 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Góly: 36. M. Vlasic (Couture), 38. Burroughs (Hertl), 40. Zetterlund (Carpenter), 53. Rutta (Zetterlund, Hoffman), 60. Hertl (Sturm) – 36. LaCombe (Henrique), 40. Henrique (Terry, Carlsson), 56. McTavish (Terry)

Brankári: Blackwood 32/35 - Gibson 14/18

Vegas - Pittsburgh 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)

Góly: 46. Marchessault (Barbašev, Martinez), 47. Dorofejev (Stephenson, Stone), 50. Brisson (Barbašev, Pietrangelo) – 30. Graves (E. Karlsson, Malkin), 35. Guentzel (Crosby, M. Pettersson)

Brankári: Thompson 23/25 - Jarry 26/29

Los Angeles - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Fiala (Moore), 39. Byfield – 35. Kreider (Fox, Zibanejad)

Brankári: Rittich 22/23 - Quick 24/26