Hughes zažiaril štyrmi bodmi, mladšiemu bratovi prihral na gól

Bratia Jack a Luke Hughesovci v objatí.
Bratia Jack a Luke Hughesovci v objatí. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|21. okt 2023 o 06:50

Adam Ružička nebodoval.

NEW YORK. Hokejisti Calgary Flames napriek streleckej prevahe neuspeli na ľade Columbusu. Prehrali 1:3.

Adam Ružička tentoraz nebodoval. Odohral 18 minút a 12 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a strelu na bránku.

"Vyvinuli na nás veľa tlaku. Majú veľa rýchlych útočníkov. Vedeli sme o tom. Ale mám pocit, ako keby sme to trochu odflákli," povedal jediný strelec Calgary Mikael Backlund.

Blue Jackets dúfajú, že po výhre nebudú musieť čeliť vážnym komplikáciám. Ich útočník Patrik Laine totiž na konci zápasu inkasoval úder do hlavy od Rasmusa Anderssona a pomaly sa zdvíhal z ľadu.

"Videl som, ako Anderson poskočil a trafil ho do hlavy. Videl som to v zázname. Podľa mňa to bol nedovolený zákrok. Uvidíme, ako to vidí NHL," posťažoval sa kouč Pascal Vincent.

Bratská súhra

Hlavnou hviezdou noci bol útočník New Jersey Devils Jack Hughes. Pri výhre 5:4 nad New Yorkom Islanders zaknihoval dva góly a dve asistencie.

V 21. minúte asistoval na gól Toffolimu a v 23. minúte mladšiemu bratovi Lukeovi, pre ktorého to bol druhý gól v kariére. Potom v 45. minúte vsietil štvrtý gól "diablov" a v predĺžení rozhodol o osude stretnutia.

Hughes má po 4 zápasoch na konte už 10 (4+6) bodov. Medzi aktívnymi hráčmi sa nikomu nepodarilo na túto métu dosiahnuť v jednej sezóne skôr. Pred ním stačili štyri zápasy Bäckströmovi, Matthewsovi, Riellymu, Seguinovi, McDavidovi a Panarinovi.

Po zápase sa ako správny líder zameriaval na spoluhráčov - kolegov z útoku či brata Lukea, ktorého pochválil.

"Nie je to tak, že prišiel a hneď mu dali priestor na ľade. Tiež si ho musí zaslúžiť. A robí výbornú prácu," povedal o mladšom súrodencovi.

NHL - základná časť - 21. október:

Columbus - Calgary 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 27. Kuraly (Danforth, Provorov), 49. Danforth (Roslovic, Werenski), 58. Werenski – 51. E. Lindholm (Backlund)

Brankári: Martin 36/37 - Markström 26/28

/Adam Ružička (Calgary) odohral 18 minút a 12 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a strelu na bránku/

NY Islanders 4:5pp New Jersey (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 13. Nelson (Engvall, Palmieri), 22. Nelson (Palmieri), 27. Horvat (Dobson, M. Martin), 59. Horvat (Lee, Barzal) – 19. Hamilton (Meier, Schmid), 21. Toffoli (J. Hughes, Bratt), 23. L. Hughes (J. Hughes, Bratt), 45. J. Hughes (Palát, Bratt), 63. J. Hughes (Marino, Meier)

Brankári: Sorokin 34/39 - Schmid 28/32