Nemec strelil najšťastnejší gól kariéry. Skóroval z polovice klziska

Šimon Nemec sa raduje so spoluhráčmi z víťazstva.
Šimon Nemec sa raduje so spoluhráčmi z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. sep 2023 o 04:57

Nemcovo New Jersey hralo na ľade Slafkovského Montrealu.

NEW YORK. Šimon Nemec na prvý prípravný zápas pred sezónou 2023/24 tak skoro nezabudne. Skóroval proti Slafkovského Montrealu.

V ich prvej vzájomnej konfrontácii sa presadil v 24. minúte v presilovke. Nešlo o zvyčajný gól. Nahadzoval puk do pásma a ten sa od zadného mantinelu odrazil za chrbát brankára Montembeaulta.

Devils zdolali Canadiens 4:2.

Nemec v zápase odohral 17 minút a 45 sekúnd, trikrát vystrelil na bránku a pridal dva bloky.

Slafkovský nebodoval. Na ľade strávil 18 minút a 55 sekúnd, pripísal si plusový bod, tri bodyčeky a dva bloky.

V drese Colorada Avalanche nastúpil Maroš Jedlička. Mladý Slovák bojujúci o miesto v mužstve odohral 13 minút a 25 sekúnd, dvakrát získal puk. Nastúpil v tretej lajne. Jeho tím vyhral nad Vegas 3:2.

Asistenciu v zápase Calgary na ľade Seattlu zaznamenal Martin Pospíšil. Po jeho prihrávke skóroval Iľja Solovjov, ktorý tak poslal mužstvo po prvýkrát do vedenia. Zahral si s Adamom Ružičkom a Samuelom Honzekom, radovali sa z výhry 3:2 po samostatných nájazdoch.

Marián Studenič odohral za Seattle na ľade Calgary len 3 minúty a 59 sekúnd. V čase 19:53 bol vylúčený na 5 minút za narazenie a dostal aj dodatočný trest za nešportové správanie. Stihol strelu na bránku a blok. Seattle vyhral 5:3.

NHL - príprava - 26. september:

Florida - Nashville 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Góly: 9. Stenlund (Sourdif, Davies), 10. Bennett (Tkachuk, Cousins), 15. Mikkola (Bennett, Kulikov), 19. Kulikov (Bennett, Cousins), 59. Kulikov - 29. Livingstone (Trenin, Nyquist), 58. Felhaber (Gurianov, Del Gaizo)

Brankári: Bobrovskij 14/15, Guzda 13/14 - Saros 20/24, Askarov 9/9

Montreal - New Jersey 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 5. Roy (Simoneau, Ylonen), 35. Anderson (Reinbacher, Newhook) - 10. Gambardella (Criscuolo, Dowling), 24. Nemec (L. Hughes, Schmid), 33. Mercer (Hughes), 46. Hughes

Brankári: Montembeault 16/18, Dobeš 11/13 - Schmid 16/18, Kinkaid 7/7

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 55 sekúnd, pripísal si plusový bod, tri bodyčeky a dva bloky/

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 17 minút a 45 sekúnd, trikrát vystrelil na bránku a pridal dva bloky/

New Jersey - Philadelphia 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Palát (Bratt, Haula), 4. Haula (Bratt, Hatakka), 5. Thompson (Bowers, Foote), 6. Holtz (Meier), 23. Meier (Hischier, Bratt), 43. Meier (Hischier, Bratt)

Brankári: Vaněček 11/11, Kallgren 10/10 - Petersen 19/24, Sandström 9/10

Toronto - Ottawa 3:4 pp (2:3, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Cowan (Abruzzese, Gregor), 17. Blandisi, 60. Marner (Bertuzzi, Klingberg) - 2. Järventie (Kubalík), 7. Kubalík (Thomson, Joseph), 17. Chychrun (Chabot, Tarasenko), 64. Chychrun (Greig)

Brankári: Woll 19/22, Jones 16/17 - Sogaard 37/40

Winnipeg - Edmonton 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Góly: 16. Connor (Vilardi, Scheifele), 42. Pionk (Namestnikov), 51. Gustafsson (Stanley, Truchon-Viel), 55. Barron (Morrissey), 57. Capobianco (Salomonsson, Ford)

Brankári: Brossoit 25/25 - Pickard 20/25

Calgary - Seattle 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 4. Duehr, 31. Backlund (Hanifin, Coleman), 46. Mangiapane (Backlund, Coleman) - 6. Fleury (Morrison), 28. Yamamoto (Rehkopf, Tolvanen), 40. Kartye, 43. Borgen (Shore), 52. Yamamoto (Evans, Tolvanen)

Brankári: Wolf 23/28 - Driedger 17/19, Stezka 4/5

/Marián Studenič (Seattle) odohral 3 minúty a 59 sekúnd, raz vystrelil na bránku, zablokoval jednu strelu, dostal väčší trest na 5 minút a osobný trest na 10 minút/

Colorado - Vegas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 18. Johansen (Drouin, Byram), 20. Olausson (Meyers, O´Connor), 50. MacDermid (Holland, Stienburg) - 15. Rampal (Cormier, Hague), 50. Cormier (Morelli)

Brankári: Georgijev 8/9, Annunen 4/5 - Thompson 10/12, Patera 10/11

/Maroš Jedlička (Colorado) odohral 13 minút a 25 sekúnd, dvakrát získal puk/

Seattle - Calgary 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Robertson (Goyette, Henman), 33. Beniers (Poturalski, Dunn) - 5. Hunt (Ciona, Solovjov), 12. Solovjov (Dube, Pospíšil)

Brankári: Grubauer 4/6, Daccord 15/15 - Vladář 34/36

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 15 minút a 19 sekúnd, pripísal si dva bodyčeky a blok/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 58 sekúnd, asistoval, dva razy bodyčekoval a zablokoval dve strely/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 19 minút a 53 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu, bodyček, blok a vyhral 39 percent vhadzovaní/

Domov»Hokej»NHL»Nemec strelil najšťastnejší gól kariéry. Skóroval z polovice klziska