Slafkovský a Fehérváry s mínuskami, Chromiak pri víťazstve Los Angeles

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. okt 2023 o 07:24

Montreal Canadiens dokázal streliť iba jeden gól.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu prehrali v prípravnom dueli pred štartom nového ročníka NHL s Torontom 1:3.

Slovenský útočník v drese domácich Juraj Slafkovský nebodoval a pripísal si mínusový bod. Rovnakú bilanciu mal aj obranca Martin Fehérváry, ktorého Washington podľahol Detroitu 2:5.

Hráči Los Angeles v zostave s útočníkom Martinom Chromiakom uspeli na ľade San Jose 2:1 po predĺžení.

Slafkovský odohral za Canadiens 17:14 min, mal dve strely a dva hity. Jediný gól jeho tímu zaznamenal Kaiden Guhle, v bránke Toronta sa 33 úspešnými zákrokmi blysol Martin Jones.

Fehérváry mal minutáž 20:18 s jednou strelou na bránku, dve minúty si odsedel na trestnej lavici.

Jeho spoluhráči Dylan Strome a Matthew Phillips sa prezentovali gólom i asistenciou, za Detroit dvakrát skóroval Dylan Larkin.

Chromiak z Los Angeles strávil na ľade 15:07 min, mal dve strely.

NHL - príprava - 1. október:

Buffalo - Columbus 4:3

Tampa Bay - Nashville 5:4

Detroit - Washington 5:2

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 18 sekúnd, pripísal si mínusový bod, jednu strelu a dve trestné minúty/

Minnesota - Chicago 3:2 pp

Montreal - Toronto 1:3

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 14 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve strely a dva hity/

NY Islanders - NY Rangers 5:3

Philadelphia - New Jersey 2:3 pp

St. Louis - Dallas 3:4 pp

Vancouver - Edmonton 5:2

San Jose - Los Angeles 1:2 pp

/Martin Chromiak (Los Angeles) odohral 15 minút a 07 sekúnd a pripísal si dve strely/

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský a Fehérváry s mínuskami, Chromiak pri víťazstve Los Angeles