Tatar nevystrelil už päť zápasov. V tíme je najhorší

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. okt 2023 o 06:35

V noci z nedele na pondelok sa hral prvý zápas pod holým nebom v sezóne.

NEW YORK. Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Coloradom Avalanche 4:0. Góly strelili John Peterka, Casey Mittelstadt, Tyson Jost a Rasmus Dahlin, dve asistencie si pripísal Jeff Skinner.

Slovenský útočník hostí Tomáš Tatar odohral 10 minút a 10 sekúnd a do štatistík si pripísal dve trestné minúty, mínusku a jeden bodyček.

Na bránku nevystrelil už päť zápasov po sebe. V ôsmich stretnutiach je bez gólu a celkovo má len jeden strelecký pokus, v čom je najhorším pravidelne hrajúcim hráčom mužstva.

Na prvý bod v sezóne čaká aj Martin Fehérváry. Jeho Washington zdolal po góloch Stromea, Wilsona a Kuznecova trápiace sa San Jose pomerom 3:1.

Slovenský bek odohral 16 minút a 48 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránku a bodyček.

Bitka o Albertu v réžii Oilers

Stretnutie Heritage Classic pod holým nebom medzi Edmontonom a Calgary malo prekvapivého hrdinu. Prvý gól v NHL strelil 27-ročný Vincent Desharnais, a to v 38. zápase v NHL.

V tretej tretine ním zvýšil na 4:2 a daroval svojmu tímu pohodlnejšie vedenie. "Olejári" napokon aj vďaka trojbodovému Kaneovi zvíťazili 5:2. Do ich zostavy sa vrátil kapitán Connor McDavid, zaznamenal asistenciu.

Domáci prerušili štvorzápasovú sériu prehier a s piatimi bodmi sa v tabuľke dotiahli práve na Calgary. "Plamene", ktorým chýba maródujúci Adam Ružička, nevyhrali už päť stretnutí po sebe.

Radosť hráčov Edmontonu Oilers.
Radosť hráčov Edmontonu Oilers. (Autor: TASR/AP)

"Vrátili sme sa k základom, k tomu, ako vieme a ako chceme hrať. Dobre sme korčuľovali. Hrali sme fyzickým štýlom a keď sa pozriete na góly, aké sme strelili, všetky sme si vypracovali dobrou prácou v okolí okolia bránkoviska. To je recept na náš úspech," povedal po zápase Evander Kane.

Kapitán skormútených Flames Mikael Backlund nestráca nádej: "Musíme si veriť. Máme naozaj dobrý tím. Ak budeme hrať s úsilím, aké sme do toho vložili dnes, a nejaké veci odstránime, začneme vyhrávať."

NHL - základná časť - 30. október:

Buffalo - Colorado 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 11. Peterka (J. Skinner), 22. Mittelstadt (J. Skinner, Jokiharju), 29. Jost (Tuch), 58. Dahlin

Brankári: Luukkonen 26/26 - Georgijev 25/28

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 10 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty a bodyček/

New Jersey - Minnesota 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Góly: 7. Bratt (Marino, Bahl), 27. Toffoli (Bratt, L. Hughes), 27. Haula, 37. Bratt (Meier, L. Hughes) – 15. Maroon (Brodin, Faber), 23. Hartman (Addison, Eriksson Ek), 56. Middleton (Maroon, M. Foligno)

Brankári: Vaněček 30/33 - Fleury 26/30

Washington - San Jose 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 43. D. Strome (Jensen, Häman Aktell), 56. Wilson (Ovečkin, Carlson), 60. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson) – 12. Kunin (Emberson, Ferraro)

Brankári: Kuemper 29/30 - Blackwood 39/41

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 16 minút a 48 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránku a bodyček/

Edmonton - Calgary 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Kulak (Nugent-Hopkins, Hyman), 10. Hyman (Draisaitl), 17. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 47. Desharnais (Kane, Hyman), 60. Kane (Ryan) – 15. Kadri (Weegar, Huberdeau), 32. Greer (Weegar, Markström)

Brankári: Skinner 25/27 - Markström 29/33