Zamiešal a trafil. Slafkovský strelil prvý gól v sezóne, Pospíšil v NHL

Juraj Slafkovský sa raduje po góle v zápase proti St. Louis.
Juraj Slafkovský sa raduje po góle v zápase proti St. Louis. (Autor: TW Canadies)
Oh my Hockey|5. nov 2023 o 06:10

Do zostavy Colorada sa vrátil Tomáš Tatar.

NEW YORK. Jurajovi Slafkovskému spadol zo srdca hotový balvan. Na prvý gól v sezóne 2023/24 čakal dlho, ale dočkal sa.

Strelil ho proti St. Louis Blues. Pri prehre 3:6 skóroval v presilovke v čase 4:01. Išlo o jeho druhý bod v prebiehajúcom ročníku.

Keď dostal prihrávku, mal pred sebou voľný priestor. Od bránky nebol ďaleko. Zamiešal puk, pozrel sa, kam ho pošle a uvidel voľné miesto na lapačkovej strane brankára Hofera.

"Je to skvelý pocit. Konečne prvý gól! Ale ideme ďalej, prehrávame, takže keď sa vrátime, musíme ukázať čo najlepší výkon," vravel v krátkom rozhovore po prvej tretine.

Slafkovský nastúpil na ľade Blues prvý raz v elitnom útoku Canadiens po boku kapitána Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. Odohral 18 minút a 6 sekúnd, pripísal si gól, mínusku, štyri strelecké pokusy a bodyček.

Debutant s gólom

O krásne momenty sa postaral aj Martin Pospíšil. Ten sa príkladne chytil šance od Calgary Flames.

Hneď pri premiére v najlepšej súťaži sveta skóroval. Trafil sa v 14. minúte. Vyviezol puk z obranného pásma, posunul ho Dubému, ten strelou odrazil puk pred brankára na dorážku a od Kadriho sa dostal až k nemu. Pospíšil pri pohľade na poloprázdnu bránku nelenil a okamžite do nej poslal puk.

Na ľade strávil 10 minút a 13 sekúnd a príkladne využil každú stotinku. Patril k najlepším hráčom na ľade, rozumel si s pukom a bolo ho vidieť pre veľkú bojovnosť a nebojácnosť.

Zápas ukončil s dvomi plusovými bodmi, dvomi bodyčekmi a tromi strelami na bránku. Calgary ukončilo šesťzápasovú sériu porážok a zdolalo Seattle 6:3.

Tatar pri návrate zažil debakel

Poriadne nevydarený zápas majú za sebou Colorado Avalanche. Z Vegas odchádzajú s debaklom.

Tomáš Tatar síce potom, čo bol zdravým náhradníkom, strieľal viac, ale on ani jeho spoluhráči sa nedokázali gólovo presadiť. Golden Knights vyhrali 7:0.

Slovenský forvard odohral 10 minút a 36 sekúnd, pripísal si mínusku, dva bodyčeky a tri strely.

Erik Černák patril k mužom zápasu medzi Tampou Bay a Ottawou. Floridský tím vyhral 6:4.

Slovenský bek strávil na ľade 23 minút a 17 sekúnd, pripísal si dve plusky, štyri strely na bránku, päť bodyčekov a dva bloky.

Martin Fehérváry bol pri výhre Washingtonu nad Columbusom 2:1. Odohral 20 minút a 3 sekundy, zaznamenal plusku, dve trestné minúty, dve strely na bránku a päť bodyčekov.

NHL - základná časť - 5. november:

Detroit - Boston 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)

Góly: 17. Raymond (Perron, Larkin), 30. Walman (Seider, Sprong), 47. Larkin (Raymond, DeBrincat), 49. Perron (Compher, Petry), 51. Copp (Compher, Perron) – 6. J. van Riemsdyk (Pastrňák, Zacha), 10. Poitras (Shattenkirk, J. van Riemsdyk), 34. Coyle (DeBrusk, Wotherspoon), 55. Pastrňák (Poitras, H. Lindholm)

Brankári: Husso 26/30 - Ullmark 35/40

Ottawa - Tampa Bay 4:6 (1:1, 0:3, 3:2)

Góly: 13. B. Tkachuk (M. Joseph, Sanderson), 42. Giroux (Stützle, Bernard-Docker), 52. B. Tkachuk (Norris), 53. Batherson (B. Tkachuk, Sanderson) – 18. Hedman (Kučerov, Point), 21. Point (Kučerov), 25. Eyssimont (Cirelli), 39. Point (Kučerov), 50. Point (Stamkos, Kučerov), 52. Kučerov (Barré-Boulet, Hedman)

Brankári: Korpisalo 17/20, Forsberg 14/17 - Johansson 24/28

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23 minút a 17 sekúnd, pripísal si dve plusky, štyri strely na bránku, päť bodyčekov a dva bloky/

St. Louis - Montreal 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Kyrou (B. Schenn), 17. Thomas (Faulk), 34. Saad (Kyrou, B. Schenn), 43. Toropčenko (Bučnevič), 46. B. Schenn (Kyrou, Saad), 56. Kapanen (Thomas) – 5. Slafkovský (Newhook, Gallagher), 35. Gallagher (Monahan), 59. Suzuki (Caufield, Matheson)

Brankári: Hofer 30/33 - Montembeault 29/34

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 6 sekúnd, pripísal si gól, mínusku, štyri strelecké pokusy a bodyček/

Toronto - Buffalo 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Góly: 13. Marner (Järnkrok, Rielly), 32. Matthews (Nylander, Marner), 41. Matthews (Marner), 48. Matthews (Giordano, Marner) – 17. Peterka (Power, V. Olofsson), 27. T. Thompson, 32. J. Skinner (Johnson), 44. Greenway (Mittelstadt, Peterka), 53. Tuch (Dahlin, Clifton), 59. Tuch

Brankári: Woll 35/40 - Levi 25/29

Washington - Columbus 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Wilson (Jensen, Sandin), 18. Milano (Jensen, Sandin) – 22. Voronkov (Marčenko, Jiříček)

Brankári: Lindgren 34/35 - Merzlikins 25/27

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 3 sekundy, zaznamenal plusku, dve trestné minúty, dve strely na bránku a päť bodyčekov/

NY Islanders - Carolina 3:4pp (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 18. Dobson (Barzal, Horvat), 25. Holmström (Pageau), 28. Barzal (Horvat, Pulock) – 29. Chatfield (Martinook, J. Staal), 53. Orlov (Kotkaniemi, Svečnikov), 56. Kotkaniemi (Svečnikov), 62. S. Aho II (Nečas, Skjei)

Brankári: Sorokin 43/47 - Raanta 22/25

Philadelphia - Los Angeles 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Kempe (Byfield, Gavrikov), 15. Kopitar (M. Roy, Byfield), 37. Kaliyev (Byfield, Moore), 40. Moore (Kaliyev), 47. Lizotte (Laferriere)

Brankári: Petersen 25/30 - Talbot 24/24

Chicago - Florida 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Góly: 7. N. Foligno (S. Jones, Perry), 10. Zajcev (Kurashev, Reichel), 13. Hall (Dickinson, T. Johnson), 26. Bedard (Kurashev, Tinordi), 60. Kurashev – 47. Ekman-Larsson (Verhaeghe, Barkov), 53. M. Tkachuk (Verhaeghe, Mahura)

Brankári: Mrázek 38/40 - Stolarz 19/23

Minnesota - NY Rangers 5:4sn (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Hartman (Mermis, Zuccarello), 27. Eriksson Ek (Faber, M. Foligno), 42. Zuccarello (Brodin, M. Johansson), 46. Rossi (Kaprizov, Boldy), rozh. náj. Boldy – 4. Vesey (Pitlick, R. Lindgren), 6. Panarin (Trocheck, Lafreniere), 7. E. Gustafsson (Cuylle), 47. Kreider (Panarin, E. Gustafsson)

Brankári: Gustavsson 3/6, Fleury 13/14 - Quick 36/40

San Jose - Pittsburgh 2:10 (0:2, 1:5, 1:3)

Góly: 29. Duclair (Hertl, MacDonald), 50. MacDonald (Hertl, Granlund) – 2. R. Smith (E. Karlsson, Guentzel), 13. R. Smith (M. Pettersson, Rust), 24. Guentzel (Rust, P. Joseph), 25. Hinostroza, 30. Malkin (R. Smith, Rakell), 30. Letang (Crosby, Rust), 32. Nieto (Acciari, Hinostroza), 41. Rust (Guentzel, E. Karlsson), 52. Malkin (R. Smith, Rakell), 53. Guentzel (Rust, Shea)

Brankári: Blackwood 12/18, Chrona 13/17 - Jarry 24/26

Seattle - Calgary 3:6 (2:1, 0:1, 1:4)

Góly: 10. Bjorkstrand (Schultz, Gourde), 17. Tolvanen (Gourde, Shore), 59. Schwartz (Beniers, Dunn) – 14. Pospíšil (Kadri, Dubé), 39. Hanifin (Huberdeau, Zary), 42. Šarangovič (Zadorov, DeSimone), 44. Backlund (Duehr, Greer), 60. Backlund, 60. R. Andersson

Brankári: Grubauer 25/29 - Vladař 17/20

Vancouver - Dallas 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 25. P. Suter (Joshua, Soucy), 36. E. Pettersson (Hronek, Michejev)

Brankári: Demko 27/27 - Oettinger 26/28

Vegas - Colorado 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Góly: 17. Stone (McNabb, Stephenson), 30. Eichel (Marchessault, Pietrangelo), 33. W. Carrier (Stone, Stephenson), 34. Eichel (Stone, Theodore), 44. Stone, 50. W. Karlsson (Dorofejev), 55. W. Karlsson (Dorofejev, Amadio)

Brankári: Georgijev 28/35 - Hill 40/40

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 36 sekúnd, pripísal si mínusku, dva bodyčeky a tri strely/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Zamiešal a trafil. Slafkovský strelil prvý gól v sezóne, Pospíšil v NHL