Fehérváry a Ružička sú späť v hre. Prežili však smutnú noc

Adam Ružička v akcii so Sethom Jarvisom (vpredu) a spoluhráčom Noahom Hanifinom (vľavo) (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|8. jan 2022 o 06:18

Hrali sa dva zápasy.

NEW YORK. V dvoch dueloch piatkového programu boli v akcii dvaja Slováci - útočník Adam Ružička a obranca Martin Fehérváry.

Ani jeden z nich nezabodoval, a to ako z individuálneho, tak z tímového pohľadu.

Ofenzívny hurikán

Pomerom 6:3 zvíťazila Carolina nad Calgary v piatkovom stretnutí na domácom ľade. Najlepším strelcom zápasu bol dvojgólový Andrej Svečnikov.

V drese porazených hostí odohral celý zápas Slovák Adam Ružička. Nebodoval, pripísal si mínusku a dve strely na bránu.

Výborný výkon za domácich Hurricanes predviedol Frederik Andersen, ktorý odchytal prvý celý zápas za zhruba tri týždne. Pochytal 36 striel.

Ofenzívne sú Canes vo výbornej forme, po druhý raz za sebou strelili aspoň šesť gólov.

Päťstý zápas v NHL odohral Jesper Fast (Carolina). Oslávil ho gólom v osemnástej minúte.

Bez bodov aj Fehérváry

V druhom zápase noci porazili domáci St. Louis Blues súpera z Washingtonu jednoznačným výsledkom 5:1.

Za Capitals odohral slovenský zadák Martin Fehérváry 19 minút a 38 sekúnd, pripísal si mínusku a zablokoval jeden strelecký pokus.

Kľúčovou postavou zápasu bol Pavel Bučnevič, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral. Trénerovi sa páčil aj výkon brankára Villeho Hussa, ktorý sa vrátil po zranení.

"Bolo vidno, že je naplno pripravený na návrat," povedal kouč Craig Berube. "Celý rok, ako aj dnes, nám pomáha. Skrátka vyhráva zápasy."

Šesťstý duel v NHL odohral útočník Washingtonu Tom Wilson. Stal sa druhým hráčom z draftu 2012, ktorému sa to podarilo (prvým bol Morgan Rielly z Toronta).

NHL - základná časť - 6. január:

Carolina - Calgary 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 18. Fast (Pesce, Skjei), 28. Stepan (Lorentz, Cole), 30. A. Svečnikov (Trocheck), 33. A. DeAngelo (Aho, T. Teräväinen), 59. Skjei (Kotkaniemi, Lorentz), 60. A. Svečnikov (J. Staal) – 6. Coleman, 34. M. Tkachuk (E. Lindholm, Coleman), 49. J. Gaudreau (Gudbranson, M. Tkachuk)

Brankári: Andersen 36/39 - Vladař 31/37

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 53 sekúnd, zapísal si mínusový bod a dve strely na bránu/

St. Louis - Washington 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 13. Krug (R. Thomas, Kyrou), 30. Bučnevič (M. Scandella, R. O'Reilly), 38. Sundqvist (Faulk, Saad), 40. I. Barbašev (Bučnevič, R. O'Reilly), 57. Bučnevič (R. Thomas) – 3. Sprong (Protas, T. van Riemsdyk)

Brankári: Husso 26/27 - Samsonov 12/16, Fucale 7/7

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 38 sekúnd, pripísal si mínusku a zablokoval jeden strelecký pokus/