Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. feb 2023 o 06:50

V akcii boli štyria Slováci.

NEW YORK. Jaroslav Halák sa naďalej vezie na víťaznej vlne. V noci z pondelka na utorok pomohol Rangers zdolať Calgary Flames.

Slovenský brankár si pripísal 28 úspešných zásahov. Udržal si 87,5-percentnú úspešnosť zákrokov, prekonali ho Coleman, Toffoli, Mangiapane a Stone. "Jazdci" zvíťazili 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 62. minúte Alexis Lafreniere.

Proti nemu nastúpil v drese Flames Adam Ružička. Center štvrtej formácie nebodoval. Na ľade strávil 9 minút a 45 sekúnd, pripísal si bodyček a vyhral 25 percent vhadzovaní.

Bez bodu aj štatistického zápisu zostal aj Tomáš Tatar, ktorého New Jersey si zapísalo dva body do tabuľky po výhre 5:4 po predĺžení nad Vancouverom. Slovák odohral 14 minút a 14 sekúnd, nastúpil v treťom útoku.

Najhorší večer prežil Erik Černák. Tampa Bay podľahla divíznemu rivalovi z Floridy 1:7 a Košičan si za 13 minút a 58 sekúnd pripísal až štyri mínusky. K nim pridal štyri trestné minúty, bodyček a blok.

Ohrozený Halákov rekord

Kouč Panthers Paul Maurice si vysokou výhrou poistil veľký míľnik. Ako šiesty hlavný tréner v histórii NHL vyhral 800 zápasov.

Matthew Tkachuk prekonal 70-bodovú hranicu vďaka úžasnému päťbodovému predstaveniu. Potreboval na to iba 50 duelov, čo z neho robí najrýchlejšieho "pantera", ktorý kedy dosiahol túto hranicu v jednom ročníku.

Okrem Jaroslava Haláka má aktívnu sériu výhier aj Čech Vítek Vaněček. Brankár si pripísal už desiate víťazstvo v drese New Jersey.

Útočí na rekord slovenského veterána v dĺžke víťaznej série brankára, ktorý je vo svojom klube ešte len prvý rok. Aby sa na Haláka a troch ďalších dotiahol, potrebuje už len jednu výhru.

Medzi brankármi sa o zaujímavosť postaral aj Marc-André Fleury. Za Minnesotu nastúpil do 971. zápasu, čím vyrovnal zápis Terryho Sawchuka na štvrtej priečke v ligových dejinách. Ak prekoná tisícku, zaradí sa do spoločnosti Martina Brodeura, Roberta Luonga a Patricka Roya.

Rekordnú šnúru už ťahá aj Jack Hughes. Útočník "diablov" bodoval viac ako raz už v piatom zápase, čím vyrovnal rekord organizácie patriaci Scottovi Gomezovi a Kirkovi Mullerovi.

Artemij Panarin zaznamenal 300. bod v drese New Yorku Rangers už vo svojom 236. vystúpení v ich drese. Utvoril tak klubový rekord a o trinásť zápasov predbehol Marka Messiera.

Tisíce stretnutie v súťaži odohral Jamie Benn. Útočník Dallasu ho oslávil výhrou 3:2 nad Anaheimom.

NHL - základná časť - 7. február:

Florida - Tampa Bay 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Góly: 9. Verhaeghe (M. Tkachuk), 22. Bennett (M. Tkachuk, Ekblad), 29. M. Tkachuk, 38. Luostarinen (Montour), 43. E. Staal, 46. Verhaeghe (M. Tkachuk), 55. M. Tkachuk (Bennett, Ekblad) – 24. Kučerov (Sergačov, Point)

Brankári: Bobrovskij 32/33 - Vasilevskij 42/49

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 13 minút a 58 sekúnd, pozbieral štyri mínusky, štyri trestné minúty, bodyček a blok/

Philadelphia - NY Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 31. Deslauriers (DeAngelo, Seeler) – 18. Palmieri (Bailey, S. Aho I), 29. Barzal (Dobson, Nelson)

Brankári: Hart 28/30 - Varlamov 25/26

New Jersey - Vancouver 5:4 pp (1:1, 3:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 18. J. Hughes (Zetterlund, Hamilton), 30. Palát (Hamilton, Siegenthaler), 30. Palát, 31. J. Hughes (Zetterlund, Severson), 65. Bratt (J. Hughes, Hamilton) – 4. Podkolzin (E. Pettersson, L. Schenn), 36. L. Schenn (Ekman-Larsson, Garland), 40. Lazar (Stillman, Garland), 47. Di Giuseppe (Ekman-Larsson, J. Miller)

Brankári: Vaněček 26/30 - Delia 29/34

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 14 sekúnd bez štatistického zápisu/

NY Rangers - Calgary 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Chytil (Kakko, Fox), 23. Chytil, 40. Zibanejad (Kreider, Panarin), 53. Zibanejad (Panarin, Vesey), 62. Lafreniere (Zibanejad) – 11. Coleman (Mangiapane), 37. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm), 47. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 49. Mi. Stone (Backlund, Coleman)

Brankári: Halák 28/32 - Markström 28/33

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 45 sekúnd, pripísal si bodyček a vyhral 25 percent vhadzovaní/

Dallas - Anaheim 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Lundkvist (Faksa, Marchment), 28. Hintz (Gurianov, J. Robertson), rozh. náj. Seguin – 52. Silfverberg (Shattenkirk, Vatrano), 53. Henrique (Zegras)

Brankári: Oettinger 32/34 - Gibson 39/41

Arizona - Minnesota 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 30. Chychrun (Hayton, Keller), 50. Chychrun (Maccelli, Välimäki), 54. McBain – 24. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 42. Brodin (J. Eriksson Ek, Hartman)

Brankári: Vejmelka 33/35 - Fleury 33/36

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal ďalšie víťazstvo, tentoraz v predĺžení. Černák zažil strašný zápas