Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. dec 2023 o 06:30

Erik Černák zaznamenal asistenciu

NEW YORK. Jediným bodujúcim slovenským hokejistom sa v noci z pondelka na utorok stal obranca Erik Černák.

Jeho Tampa Bay zdolala Dallas suverénne 4:0. O góly sa postarali Kučerov, Glendening a dvojgólový Cirelli.

Práve poslednému menovanému prihral slovenský zadák na druhý gól "bleskov" v zápase. V 19. minúte ho našiel pred bránkou.

Košický rodák strávil na ľade 19 minút a 27 sekúnd, pripísal si piatu asistenciu v sezóne, dve plusky, tri bodyčeky a blok.

Išlo o 1000. zápas v NHL pre jeho kolegu z obranného páru Victora Hedmana. Stal sa siedmym švédskym obrancom v dejinách, ktorý pokoril túto métu.

Zaslúžil si prvý útok

Juraj Slafkovský bol súčasťou prvého útoku a prvej presilovkovej formácie pri výhre Montrealu 4:2 nad Seattlom. Jeho spoluhráči Suzuki s Caufieldom si zapísali po asistencii, on vyšiel naprázdno.

Odohral 17 minút a 14 sekúnd. Zaznamenal strelu a dva bodyčeky.

Bol aktérom niekoľkých zaujímavých momentov. Podarilo sa mu napríklad vybojovať presilovku v protiútoku a forčekingom vybojoval gólovú šancu pre Nicka Suzukiho.

Kouč Martin St. Louis mal z neho pozitívne dojmy: "Bol v prvom útoku, lebo si to zaslúžil. To isté platí o presilovke. Dokáže tvoriť hru vďaka svojej veľkosti a sile."

Zápas z tribúny sledovala slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Tá cez víkend absolvovala v Kanade preteky Svetového pohára.

Slovenský súboj pre Kelemena

Arizona Coyotes zvíťazili v piatom po sebe idúcom stretnutí, keď zdolali na domácom ľade Washington Capitals suverénne 6:0.

Po zápase bolo už v prvej tretine. V tej nastrieľali "kojoti" päť zásahov, presadili sa dvojgólový Schmaltz, Cooley, Carcone a Zucker.

V drese domácich sa predstavil Miloš Kelemen. Odohral 8 minút a 55 sekúnd, pripísal si bodyček a blok.

Na zápas nebude mať príjemné spomienky Martin Fehérváry. Zadák stihol za 18 minút a 23 sekúnd zaknihovať mínusový bod, dva strelecké pokusy, dva bodyčeky a blok.

NHL - základná časť - 5. december:

Philadelphia - Pittsburgh 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 30. Foerster (Konecny, Ristolainen), 64. Couturier (Konecny, Sanheim) – 20. Crosby (Guentzel, Rust)

Brankári: Hart 31/32 - Nedeljkovic 31/33

Tampa Bay - Dallas 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Kučerov (Sergačov, Stamkos), 19. Cirelli (Černák, Kučerov), 44. Glendening, 53. Cirelli

Brankári: Vasilevskij 25/25 - Oettinger 19/23

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 27 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve plusky, tri bodyčeky a blok/

Montreal - Seattle 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Monahan (Jos. Anderson, Evans), 24. Pearson (Gallagher, Dvorak), 27. Monahan (Suzuki, Caufield), 60. Jos. Anderson – 35. McCann (Dunn, Larsson), 45. Dunn (Tolvanen, Beniers)

Brankári: Montembeault 31/33 - Grubauer 26/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 14 sekúnd, zaznamenal strelu a dva bodyčeky/

Winnipeg - Carolina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 17. Connor (Ehlers, Scheifele), 32. Ehlers (Scheifele, Connor) – 40. Nečas (Noesen, Chatfield)

Brankári: Brossoit 42/43 - Raanta 20/22

Arizona - Washington 6:0 (5:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. L. Cooley (Keller, Durzi), 11. Carcone (J. Brown, Zucker), 15. Schmaltz (Keller, Kerfoot), 18. Schmaltz (Keller, Kesselring), 19. Zucker (Kerfoot), 37. Bjugstad (Kerfoot, Moser)

Brankári: Ingram 26/26 - Kuemper 2/5, Lindgren 19/22

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 8 minút a 55 sekúnd, pripísal si bodyček a blok/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 23 sekúnd, zaknihoval mínusový bod, dva strelecké pokusy, dva bodyčeky a blok/

Vegas - St. Louis 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 53. Eichel (Pietrangelo, Marchessault) – 20. Toropčenko (Parayko, Sundqvist), 61. Bučnevič (Thomas, Parayko)

Brankári: Thompson 25/27 - Binnington 34/35