Šimon Nemec strieľa.
Šimon Nemec strieľa. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. mar 2024 o 06:25

Išlo o jeho tretí gól v sezóne.

NEW YORK. Šimon Nemec čakal na gól od 5. januára. V poslednom období sa mu bodovo darilo menej.

V noci z pondelka na utorok sa však stal jediným strelcom New Jersey Devils. Tímu dal nádej.

"Diabli" v 58. minúte prehrávali proti rivalom z New Yorku Rangers 0:2. Odvolali brankára Kähkönena, keď bol na ľade aj slovenský mladík. Keď dostal prihrávku, nerozpakoval sa.

V Madison Square Garden prekonal Jonathana Quicka, podľa mnohých najlepšieho amerického brankára v histórii.

Podľa analytického grafu Hockey Stat Cards mal na hru najpozitívnejší vplyv z celého mužstva. Odohral 22 minút a 30 sekúnd, zaznamenal tri strelecké pokusy, päť blokov a bodyček.

Devils napokon potvrdili slabú formu a prehrali piaty z ostatných šiestich duelov. "Jazdcom" zariadili výhru 3:1 Zibanejad, Gustafsson a v závere Trocheck.

+14

Hokejisti St. Louis vyhrali na ľade Bostonu 5:1. Taký počet gólov nastrieľali na ľade Bruins po prvý raz od 7. marca 1991.

Winnipeg zdolal Washington 3:0. V bránke Jets pochytal všetkých 23 striel súpera Connor Hellebuyck ako tretí americký brankár s piatimi sezónami, v ktorých vychytal 30 výhier.

Rovnakým skóre si poradili Los Angeles Kings s New Yorkom Islanders. Čisté konto si pripísal český brankár David Rittich s 26 zásahmi.

NHL - základná časť - 12. marec:

Boston - St. Louis 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Pastrňák (Shattenkirk, Zacha) - 11. Kapanen (Krug, Saad), 18. Thomas (Bučnevič, Faulk), 25. Hayes (Kapanen, Kessel), 36. Saad (Hayes, Kapanen), 52. Toropčenko (Parayko, Leddy)

Brankári: Swayman 17/21 - Hofer 36/37

NY Rangers - New Jersey 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 33. Zibanejad (Kreider), 40. Gustafsson (Jones, Vesey), 58. Trocheck - 58. Nemec (J. Hughes, Hischier)

Brankári: Quick 19/20 * Kähkönen 23/25

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 22 minút a 30 sekúnd, zaznamenal gól, tri strelecké pokusy, päť blokov a bodyček/

Winnipeg - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Pionk (Appleton, Lowry), 27. Iafallo (Morrissey, DeMelo), 50. Connor (Scheifele, Ehlers)

Brankári: Hellebuyck 23/23 - Lindgren 26/29

Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Kempe (Spence, Laferriere), 47. Danault (Moore, Doughty), 58. Moore

Brankári: Rittick 26/26 - Sorokin 22/24

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Prestrelil všetko. Nemec skóroval v ikonickej hale proti legendárnemu brankárovi